Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Dvořák odletěl k zápasu. V MMA ho čeká dosud nejtěžší soupeř

7. 3. 2022

page.Name
V pondělí ráno David Dvořák, zápasník smíšených bojových umění MMA, vyrazil do zámoří. Devětadvacetiletého bojovníka z Hradce Králové čeká 26. března v americkém Columbusu čtvrtý zápas v UFC, elitní světové třídě. Soupeřem mu bude stejně starý Brazilec Matheus Nicolau. V případě vítězství se Hrobník, jak se českému fighterovi přezdívá, posune v žebříčku na osmou pozici.

Předchozí tři zápasy v UFC, v nejlepší světové organizaci MMA, zápasník David Dvořák v muší váze vyhrál. Nyní hradeckého bojovníka čeká Brazilec Matheus Nicolau, dosud nejtěžší soupeř v jeho kariéře. „Je to velice šikovný bojovník, je komplexní, umí bojovat v postoji i na zemi. Moc se na to těším,“ řekl před odletem do Ameriky devětadvacetiletý český zápasník.

Stejně starý Brazilec je žebříčku osmý, Dvořákovi patří desátá pozice. Zápas rozhodnou i maličkosti. „Těžko říct, co rozhodne. Možná rozhodne, kdo bude chtít vítězství víc. Výsledek vím už teď a pro něj si jdeme,“ vyhlásil sebevědomě David Dvořák, jenž se vydal do dějiště utkání se svým trenérským týmem ve složení Jan Maršálek a Jan Stach. Poté se ještě připojí Patrik Kincl, novopečený šampion střední váhy v česko-slovenské organizaci Oktagon.  

Celý rozhovor s Davidem Dvořákem si poslechněte zde:

 

Zápasit se bude 26. března v rámci galavečera UFC Fight Night: Blachowicz vs. Rakič v Columbusu a hlediště už by mělo být plné. „Mělo by tam být něco mezi 20 a 25 tisíci diváky,“ uvedl Dvořák.

Hradecký zápasník měl původně v únoru bojovat s čínským protivníkem Su Mudaerji, jenže „Tibetský orel“ je zraněný, a tak se do klece postaví osmý muž v žebříčku Nicolau. V případě výhry se Hrobník, jak si pro změnu říká Dvořák, posune na jeho pozici.

„Pokud ho porazím, o čemž jsme přesvědčeni, tak z toho bude minimálně osmá pozice a potom už je to, co by kamenem dohodil k TOP 5,“ řekl David Dvořák, který naposledy bojoval loni v květnu, kdy v Las Vegas hned v prvním kole „uškrtil“ Kolumbijce Juancamila Ronderose, v UFC zapsal třetí výhru za sebou a celkově šestnáctou v řadě.  

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Jakub Misík, facebook Davida Dvořáka