Neděle

2. října 2022

Nyní

16°

Zítra

14°

Svátek má

Dvořákova neporazitelnost v UFC skončila. Brazilec vyhrál na body

26. 3. 2022

page.Name
Deset let neokusil David Dvořák v zápasech MMA hořkost porážky. V elitní světové organizaci UFC vyhrál v muší váze tři zápasy v řadě, ale čtvrté vítězství devětadvacetiletý zápasník z Hradce Králové nepřidal. V americkém Columbusu ho na body porazil stejně starý Brazilec Matheus Nicolau, který utkání rozhodl ve druhém kole, kdy českého bojovníka zasypal několika údery.

Zápasník David Dvořák nastupoval do souboje turnaje UFC v americkém Columbusu s českou vlajkou přes ramena a s bojovným výrazem ve tváři. Naopak Brazilec Matheus Nicolau působil při nástupu uvolněně. Očekávaný souboj zápasníků smíšených bojových umění MMA mohl začít.

„Je to největší zápas mé dosavadní kariéry,“ hlásil před utkáním David Dvořák. S takhle žebříčkově postaveným soupeřem se ještě v UFC, elitní světové třídě, nepotkal. Nicolau před zápasem okupoval sedmou pozici, Dvořák uzavíral nejlepší desítku. Šlo o posun k TOP 5.    

Zpočátku to byl také velice takticky vedený zápas, připomínalo to šachy, které Dvořák dříve závodně hrával. První pokus o úder přišel až na konci druhé minuty. Brazilec Nicolau hrozil především levým hákem a v úvodním kole jedním takovým úderem Davida Dvořáka zasáhl. Hradecký zápasník si zase pomáhal kopy.

O osudu zápasu vedeném na tři pětiminutová kola rozhodlo druhé dějství. V něm Brazilec bojovníka z Hradce Králové několikrát trefil a po dalším úderu levačkou Dvořák upadl na zem a dostal se do klinče soupeře. Minutu odolával, až ho vysvobodila pauza.

Český gladiátor krvácel z nosu, přesto se nevzdal. V posledním třetím kole už Dvořák musel útočit, ukázal velké srdce válečníka, usiloval o předčasné ukončení na zemi. V závěru dokonce dostal Nicolaua na zem, ale průběh souboje už nezvrátil.

„David ukázal, že je opravdový bojovník a zaslouženě patří do TOP 10. Ve třetím kole David začal zápas přetáčet a měl jsem dost práce, abych to udržel,“ složil poklonu Dvořákovi při rozhovoru v kleci Brazilec Matheus Nicolau.

„Bohužel to nevyšlo. Dělal jsem všechno pro to, abychom vyhráli, ale nepodařilo se. Myslím, že to bylo i vidět. Mrzí mě, že jsem nevyhrál, ale tak to prostě bývá," uvedl hned po zápase David Dvořák, který si tak po třech vítězstvích připsal první prohru ve světové organizaci UFC. Celkově prohrál v MMA po 16 výhrách v řadě, naposledy nezvítězil v roce 2012, kdy padl s krajanem Filipem Mackem. Celkově má český zápasník v profesionální kariéře bilanci 20 výher a 4 porážek.

„Není to sice tak, jak jsme si přáli a na co jsem dřeli, ale v nejlepší lize světa se z toho nehroutíme. Tedy Dave k tomu měl trochu náběh, ale z toho ho vytáhneme. Bereme to jako drobné zakopnutí na společné cestě,“ uvedl Patrik Kincl, jeden z Dvořákových trenérů.

V nejprestižnější lize světa David Dvořák zřejmě vypadne z TOP 10, ale určitě dostane šanci na nápravu. „Moc si vás vším vážím, že mi fandíte. Jsem hrdý na to, jaké mám fanoušky ai když mi to dnes nevyšlo, tak vím, že mám od vás obrovskou podporu. Díky moc, že ​​mi fandíte, že jste sledovali tento zápas a že nás budete sledovat i nadále. Bude spousta dalších skvělých zápasů,“ prohlásil Dvořák.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Jan Rajnoha, Facebook Davida Dvořáka