Pondělí

28. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Dvořák má v MMA nového soupeře: Brazilec místo „Tibetského orla"

16. 1. 2022

page.Name
Nový soupeř, nový termín. Zápasník smíšených bojových umění MMA David Dvořák se měl v únoru utkat ve svém čtvrtém zápase v UFC, elitní světové třídě, s čínským protivníkem Su Mudaerji, jenže dochází ke změně. Proti hradeckému bojovníkovi se 26. března na galavečeru UFC Fight Night: Blachowicz vs. Rakič v Columbusu postaví osmý muž v žebříčku – Brazilec Matheus Nicolau.

Devětadvacetiletý David Dvořák, který v UFC, v nejprestižnější světové organizaci smíšených bojových umění MMA, absolvoval tři zápasy a všechny vyhrál, měl bojovat už loni v prosinci s čínským soupeřem Su Mudaerji, jenže rodák z Tibetu se zranil a zápas se přeložil na únor letošního roku.  

A nyní došlo k další změně. Zápas „Hrobníka", jak zní v kleci Dvořákova přezdívka, se neuskuteční a místo „Tibetského orla", jak si pro změnu říká Su Mudaerji, přichází na scénu Brazilec Matheus Nicolau.

„Já se na to velmi těším. Pořád tam byly všelijaké změny, protože se nevědělo, jestli Su Mudaerji nastoupí, nebo ne. Pak chyboval jeho manažer a UFC se rozhodlo nám hodit nového soupeře,“ vysvětlil změnu Dvořák, který by rád pokračoval ve své cestě k titulovému zápasu v muší váze. Nyní se v žebříčku UFC nachází na desáté příčce.

Souboj s Brazilcem Matheusem Nicolauem se uskuteční 26. března v rámci galavečera UFC Fight Night: Blachowicz vs. Rakič v Columbusu. Rodák z Belo Horizonte je držitel černého pásu v BJJ a v UFC zápasil už osmkrát, přičemž prohrál pouze jednou, a to s Dustinem Ortizem. Naposledy porazil v kleci známého Američana Tima Elliotta.

Dvořák se na tenhle souboj těší. „Jsem za to rád, je to výzva a pro mě obrovská příležitost, jak poskočit v žebříčku. Pokud bych si dokázal vzít jeho osmé místo, tak je to už coby kamenem dohodil od Top 5 v UFC. Pro mě je to největší zápas kariéry,“ řekl hradecký zápasník, který naposledy bojoval loni v květnu, kdy v Las Vegas hned v prvním kole „uškrtil“ Kolumbijce Juancamila Ronderose, v UFC zapsal třetí výhru za sebou a celkově šestnáctou v řadě.  

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Jakub Misík, facebook Davida Dvořáka