Sobota

27. února 2021

Nyní

Zítra

Svátek má

Štafetový titul na Mistrovství České republiky bikerů obhájil tým Rouvy

11. 7. 2020

page.Name
První dvě ze 34 mistrovských sad MČR XCO 2029 v Peci pod Sněžkou má své majitele. Loňský triumf z Hlinska obhájili vimperští cyklisté z celku Rouvy Specialized ve složení Jan Sáska, Tereza Sásková, Aneta Novotná a Samuel Jirouš s půlminutovým náskokem před kolínským kvartetem Express CZ Tufo, jehož finišman Tomáš Paprstka měl po posledním sjezdu defekt předního kola a vypadl z boje o zlato.

„V posledním sjezdu jsem to o něco procvaknul. Samíka jsem měl kousek před sebou a zdálo se mi, že tuhne. Bylo by to ještě zajímavý,“ litoval Paprstka v rozhovoru pro server mtbs.cz. „Cítil jsem Páprdu v zádech, takže jsem jel, co to šlo. Ale měli jsme i trochu štěstí, protože píchnul,“ řekl finišman vítězného týmu Jirouš.

Třetí skončil v konkurenci šesti družstev tým Kross + MS Bike Academy s hvězdným Ondřejem Cinkem na prvním úseku. Aktuální česká jednička byla na trati jasně nejrychlejší a jeho tým měl při poslední předávce i díky odlišné taktice s nasazením mužů na první dva úseky téměř dvouminutový náskok. Mladičká kadetka Adéla Foltýnová ale podle očekávání na mužské konkurenty nestačila.

Dnes jsou na programu mistrovské závody v olympijské disciplíně cross country.

gi gpa
ČTK
Foto: Jan Němec