Sobota

19. září 2020

Nyní

Zítra

19°

Svátek má

Štafetový titul na Mistrovství České republiky bikerů obhájil tým Rouvy

11. 7. 2020

page.Name
První dvě ze 34 mistrovských sad MČR XCO 2029 v Peci pod Sněžkou má své majitele. Loňský triumf z Hlinska obhájili vimperští cyklisté z celku Rouvy Specialized ve složení Jan Sáska, Tereza Sásková, Aneta Novotná a Samuel Jirouš s půlminutovým náskokem před kolínským kvartetem Express CZ Tufo, jehož finišman Tomáš Paprstka měl po posledním sjezdu defekt předního kola a vypadl z boje o zlato.

„V posledním sjezdu jsem to o něco procvaknul. Samíka jsem měl kousek před sebou a zdálo se mi, že tuhne. Bylo by to ještě zajímavý,“ litoval Paprstka v rozhovoru pro server mtbs.cz. „Cítil jsem Páprdu v zádech, takže jsem jel, co to šlo. Ale měli jsme i trochu štěstí, protože píchnul,“ řekl finišman vítězného týmu Jirouš.

Třetí skončil v konkurenci šesti družstev tým Kross + MS Bike Academy s hvězdným Ondřejem Cinkem na prvním úseku. Aktuální česká jednička byla na trati jasně nejrychlejší a jeho tým měl při poslední předávce i díky odlišné taktice s nasazením mužů na první dva úseky téměř dvouminutový náskok. Mladičká kadetka Adéla Foltýnová ale podle očekávání na mužské konkurenty nestačila.

Dnes jsou na programu mistrovské závody v olympijské disciplíně cross country.

gi gpa
ČTK
Foto: Jan Němec