Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Z Hradce až do Tokia. Cyklisté míří na Olympiádu

14. 7. 2021

page.Name
Letní olympijské hry 2021 v Tokiu odstartují už 23. července. Uskutečnit se měly minulý rok, ale kvůli epidemii byly přesunuty na letošní prázdniny. Zahajovací ceremoniál nás čeká v pátek 23. července od 13 hodin a závěrečný ceremoniál proběhne v neděli 8. srpna od 13 hodin českého času. Do japonského Tokia míří z Hradce Králové také cyklisté z Elkov Kasper.

Svoji formu před olympiádou potvrzují čeští reprezentanti Michal Schlegel a Michael Kukrle několik posledních závodů.

Michal Schlegel si 10. července přivezl prvenství ze závodu Velké ceny Maďarska. Ta měla svůj start v Budapešti a měřila 157,3 km, kterým však předcházela téměř hodinová trasa ze slavnostního startu z centra Budapešti na ostrý start. Schlegelovi se zadařilo a do posledního krátkého úseku vjížděl s náskokem, který si udržel až do finiše. 

Jaké to pro vás je, probojovat se až na olympiádu?

Michal Schlegel:  Přijde mi to jako velký úspěch, který jsem popravdě vůbec neočekával a jsem za tu poskytnutou důvěru moc rád. 

Jak probíhá vaše příprava a co vše obnáší?

Michal Schlegel: Příprava není nějak zvlášť speciální, máme nabitý závodní program, tak spíš jde o to neustále se udržovat v tréninku, být při síle, energii a pak už je to jen o té hlavě. 

Jak se do Tokia těšíte?

Michal Schlegel: Těším se moc, bude to určitě velký a zajímavý zážitek. 

Jaké jsou vaše ambice?

Michal Schlegel: Nemám žádné očekávání, přál bych si od sebe co nejlepší výkon bude v mých silách a pak se uvidí. 

Michal Schlegel

Spolu s Michalem Schlegelem bude cestovat i Michael Kukrle, další cyklo reprezentant nejen našeho města, ale i celé republiky. I Kukrle před olympiádou potvrzuje svou připravenost. Ze slovenského závodu Visegrad4 si přivezl 3. místo. Závod se těsně před začátkem musel poupravit, protože při startu silně pršelo. Ani to ale Michaelovi nebránilo v tom, aby se ze sebe vydal to nejlepší a obsadil bronzovou příčku. 

Jaké to pro vás je, probojovat se až na olympiádu?

Michael Kukrle: Je to splnění dětského snu, moc se na olympiádu těším. 

Jak probíhá vaše příprava a co vše obnáší?

Michael Kukrle: Na závodech jsem ráno před etapou objel vždy 30-40 km, takže na Sibiu Tour jsem denně najel mezi 230 a 260 km. Teď mám odpočinkový týden, at zvládnu v pohodě cestu a vyrovnam se s časovým posunem. V Tokiu, týden před silničním závodem, budu muset ještě kvalitně potrénovat, at jsem dobre rozjetý na závod. 

Jak se do Tokia těšíte?

Michael Kukrle: Těším se moc, určitě to bude velký zážitek. Hlavně se soustředím ale na svůj výkon. 

Jaké jsou vaše ambice?

Michael Kukrle: Chci aktivně závodit, předvést co nejlepší výkon a zajet co nejlepší výsledek. 

Michael Kukrle

 

Závodníci si v následujících dnech budou balit kola a přesouvat se do Tokia, kde je 23. července čeká zahajovací ceremoniál a poté už samotné závody. 

Z Hradce budeme všichni držet palce!

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz