Čtvrtek

6. října 2022

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Cyklista Kukrle se vrací z Ruska do stáje Elkov Kasper

31. 3. 2022

page.Name
Královéhradecká cyklistická stáj Elkov Kasper získala staronovou posilu. Do elitního českého týmu se vrací sedmadvacetiletý mistr republiky Michael Kukrle, jenž ukončil své působení v ruské stáji, která kvůli událostem na Ukrajině byla nucena přerušit činnost. „Když jsme viděli, že tým Gazprom-RusVelo skončil, hned jsme Michaelovi nabídli pomoc. Působil u nás řadu let a je to dobrý závodník," řekl sportovní ředitel Vladimír Vávra.

Cyklistický mistr republiky Michael Kukrle se vrací do elitního českého týmu Elkov Kasper z Hradec Králové, kde už působil od roku 2016 do loňska. Účastník olympijských her v Tokiu přestoupil před sezonou do stáje Gazprom-RusVelo, jež ale po ruském vpádu na Ukrajinu dostala zákaz závodění a musela přerušit činnost.

Sedmadvacetiletý Kukrle v barvách nového týmu stačil absolvovat závody v Ománu a Spojených arabských emirátech, kde slavil senzační etapové vítězství jeho český kolega Mathias Vacek. Minulý týden Kukrle odjel už v dresu české reprezentace dva závody včetně úvodního dílu Českého poháru Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš.

„S vedením Elkovu Kasper jsme byli v kontaktu od chvíle, kdy UCI rozhodla o zastavení činnosti našeho týmu. Gazprom-RusVelo nám ihned stopnul výplaty, ale dal nám možnost odejít jinam. Dostal jsem nabídky z několika kontinentálních týmů, smysl mi ale dával návrat do Elkovu Kasper. Jsem rád, že se podařilo přestup dohodnout, i když kvůli neaktivnímu přístupu UCI ještě není jasné, kdy budu moct za tým závodit. Věřím, že stihnu už etapový závod Circuit des Ardennes International, který se pojede od 6. do 9. dubna," uvedl v tiskové zprávě týmu Kukrle.

„Když jsme viděli, že tým Gazprom-RusVelo skončil, hned jsme Michaelovi nabídli pomoc. Působil u nás řadu let a je to dobrý závodník. Zásadní ale bylo vyřešit situaci po finanční stránce. Oslovil jsem tedy partnery, jestli nám budou ochotni vyjít vstříc. Chci poděkovat Olympu Centru sportu Ministerstva vnitra a hlavním partnerům týmu, společnostem Elkov elektro a Kasper CZ, kterým se podařilo ve velmi krátké době vytvořit podmínky pro Kukrleho přestup zpět. Také Kalas Sportswear ihned začne připravovat oblečení v mistrovských barvách, ve kterých musí úřadující šampion jezdit," poděkoval sponzorům sportovní ředitel stáje Vladimír Vávra.

Ani on zatím neví, kdy bude moci staronovou posilu poprvé nasadit. „V registračním procesu UCI ještě nemá úplně jasno, i když jsme o rychlou odpověď znovu žádali my i zástupci Českého svazu cyklistiky. Jakmile UCI rozhodne, svaz vydá jezdci českou licenci,“ uvedl.

Loni Kukrle na odložených olympijských hrách v Tokiu obsadil 26. místo v časovce av závodě s hromadným startem, v němž zaujalo 180 kilometrů v úniku, dojel na 36. pozici. Na mistrovství Evropy byl dvacátý, závod mistrovství světa nedokončil. V dresu Elkovu byl v minulé mimo osmkrát na stupních vítězů včetně triumfu na národním šampionátu.

 

Jiří Tůma, ČTK
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Jan Brychta/hkcycling.cz