Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Jezdi a pomáhej. Cyklistická akce na Stříbrném rybníku už v sobotu

27. 5. 2022

page.Name
Přijďte si zajezdit v krásném prostředí a zároveň přispějte na dobrou věc. Už zítra se v okolí Stříbrného rybníku uskuteční cyklistický týmový závod na podporu nadace Sport Hradec Cup. Akce je určena pro širokou veřejnost. Vybrané finanční prostředky budou věnovány handicapovaným dětem.

Týmový závod na podporu nadace Sport Hradec Cup se uskuteční již tuto sobotu 28. května v okollí Stříbrného rybníku v Hradci Králové. Cyklistická akce Závoď a pomáhej, jejíž výtěžek bude věnován handicapovaným dětem, je určen pro hobby sportovce, rodiny s dětmi i širokou veřejnost.

Trasa závodu, který pořádá Ráfkárna CZ, vede po 2,5 kilometru dlouhé, rovinaté a zpevněné lesní cestě. Závodníci mohou startovat na jakémkoliv jízdním kole (možno i Fixie). Start je ve 13 hodin.

Pojede se v kategoriích Race, což jsou tříčlenné amatérské týmy bez věkového omezení se závodním nasazením. Druhou skupinu Open tvoří týmy bez omezení počtu členů v týmu a věku. Zde se mohou zúčastnit rodiny s dětmi a všichni, kteří si chtějí jen tak zajezdit na kole v krásném prostředí.

Cyklistický podnik Závoď a pomáhej, nad nímž převzal záštitu primátor města Alexandr Hrabálek, je vyvrcholením měsíční akce Jezdi a pomáhej, do níž se už zapojilo mnoho lidí včetně sportovců.

Časový program:

Sobota 28. května - Stříbrný rybník

  • 10:30 – 12:00: prezence - kancelář závodu (vyzvednutí čísla a čipu, zaplacení startovného, ​​registrace pro nepřihlášené předem)
  • 13.00 – 19.00: start a konání vytrvalostního závodu všech kategorií
  • 19:30 – 22:00: Vyhlášení vítězů a závěrečná afterparty s charitativní dražbou dresů

Kategorie:

  • Race – tříčlenné týmy bez věkového omezení (amatérské týmy se závodním nasazením)
  • Open – bez omezení počtu členů v týmu a věku (společenská událost vhodná pro všechny včetně rodin s dětmi).

Sobotní závod na Stříbrném rybníku se jede na 6 hodin. Střídání členů a závodníků v týmu je libovolné a probíhá v prostoru startu a cíle. Při střídání je nutné si předat štafetový kolík s čipem - (kolík = cyklo láhev s vloženým čipem).

Vítězem se stává tým, který ujede nejvyšší počet okruhů. Vyhlášeni budou první tři týmy v každé kategorii. Na závěr je připravena afterparty s charitativní dražbou dresů.

Veškeré informace o cyklistickém týmovém závodu včetně přihlášek najdete na webových stránkách: www.rafkarna.cz/zavod-a-pomahej.

Registrovat se můžete i v sobotu přímo v místě konání, prezence je do 12 hodin. Startovné činí 300 korun, děti do 15 let mají účast zdarma.

Všechny peníze budou letos věnovány Sport Hradec Cup, která je spolu s dalšími vybranými finančními prostředky předá handicapovaným dětem na 14. ročníku tradičního fotbalového turnaje, který se koná 25. června v areálu hradecké Slavie.   

Přijďte si v sobotu zajezdit na Stříbrný rybník a zároveň přispějte na dobrou věc.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: rafkarna.cz