Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Fantastický výkon Votroků! Doma rozstříleli Viktorku a jsou třetí

12. 6. 2020

page.Name
Pět branek, krásné akce a skvělá podívaná. Dvakrát se trefil Adam Vlkanova, po jednom zásahu se radoval Prekop, Frýdek a Procházka. To je stručný a jasný průběh včerejšího zápasu 22. kola Fortuna: Národní ligy, kdy FC Hradec Králové na domácím hřišti deklasoval pražskou Viktorii Žižkov.

Hradečtí fotbalisté vstoupili do utkání naprosto famózně! Hned první rohový kop čtvrtečního duelu našel přesně Erika Prekopa, který prudkou hlavičkou dostal balon do sítě, 1:0. Votroci dále pokračovali v drtivém tlaku, hostující obrana odvracela jeden útok za druhým. Slušné možnosti měl například Jiří Kateřiňák nebo Christian Frýdek.

V 18. minutě přišel druhý zásah. Po standardní situaci zahráli Votroci secvičený signál, na jehož konci byl Adam Vlkanova, 2:0. Pro pětadvacetiletého špílmachra to byl jubilejní desátý gól v letošním ročníku. O pár chvil později měl Vlkanova další velkou šanci. Tentokrát ho po rychlém brejku vychytal brankář Švenger.

Za minutu bylo na Všesportovním stadionu v Malšovicích ještě veseleji. Za obranu se dostal Christian Frýdek a sám před Švengerem se nemýlil, míč poslal přesně k tyči, 3:0. Ve 43. minutě zahrál aktivní Frýdek přímý kop k bližší tyči, hostující gólman s vypětím všech sil vyrazil. První větší šanci si Žižkov vypracoval až na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky, ale Radim Ottmar hlavičkový pokus v klidu kontroloval.

Výborně hrající Frýdek pálil technickou ranou v 52. minutě, Švenger předvedl jistý zákrok. Svěřenci kouče Zdenka Frťaly měli otěže i druhého poločasu pevně ve svých rukách. V 62. minutě napálil Adam Vlkanova břevno žižkovské svatyně. O deset minut později se Adam dočkal druhé trefy v utkání. Krásná technická střela zapadla k tyči, 4:0. 

Na konečných 5:0 stanovil Daniel Procházka, který byl na hřišti pár vteřin. Uklidil do prázdné brány po skvělé nahrávce Adama Vlkanovy, 5:0. V samotném závěru se sice ještě mohl prosadit Filip Firbacher, ale těsně minul. Hradec Králové se vysokou výhrou posouvá na třetí příčku Fortuna:Národní ligy.

„Měli jsme excelentní vstup do utkání, kdy jsme soupeře napadali, nutili je k chybám. Těch patnáct, dvacet minut bylo úžasných, to málokdy trenér zažije,“ neskrýval spokojenost kouč Zdenko Frťala.

Svým gólem otevřel řádění Votroků proti Viktorce Žižkov. Pro Erika Prekopa, kterého dlouho trápily zdravotní problémy, to byl slastný pocit. „Už jsem dlouho nezažil, jaké to je dát gól. Jsem ale hlavně rád za tři body, odjezdili jsme to na sto, možná sto deset procent,“ radoval se po zápase.

Branky: 5. Prekop, 18. a 72. Vlkanova, 22. Frýdek, 78. Procházka. Rozhodčí: Hrubeš – Koval, Vitner. ŽK: 17. Březina, 67. Martan. Počet diváků: 350.

FC Hradec Králové:

Ottmar – Čech, Král, Zbrožek, Mejdr – Jukl (78. Soukeník) – Frýdek, Kateřiňák (85. Donát), Šípek (78. Procházka) – Vlkanova (80. Samko), Prekop (80. Firbacher).

FK Viktoria Žižkov:

Švenger – Řezáč, Březina (24. Antl), Žežulka, Tusjak (46. Urbanec) – Súkenník, Batioja (64. Egidio), Nešický – Nabijev (24. Martan), Jaroslav Diviš, Vůch (46. Dudl).

(hyš – tz - mp)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: FC Hradec Králové