Sobota

1. října 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Votroci zahájili přípravu na další sezonu s dvěma novými tvářemi

28. 7. 2020

Votroci zahájili přípravu na další sezonu s dvěma novými tvářemi 18 snímků
Hradečtí fotbaloví Votroci se včera odpoledne sešli k prvnímu tréninku letní přípravy. Čeká je týden dvoufázových jednotek, na jehož konci se v sobotu utkají v Roudnici nad Labem s ligovým FK Teplice. Na vedlejším hřišti Malšovického stadionu byli i dva noví hráči, jejichž příchody jsou dotaženy, a dva, o nichž se stále jedná.

Mezi Votroky, kteří zahájili v pondělí odpoledne přípravu, už byli i křídelní hráči, čtyřiadvacetiletý Filip Novotný, který přestoupil z Jihlavy a pod Lízátky podepsal smlouvu na tři roky. Na půlroční hostování s opcí z Bohemians 1905 přišel stejně starý Jan Záviška. Pravonohý křídelník, který může alternovat i v útoku, patří Bohemians Praha 1905, kde v posledních sezonách odehrál 45 prvoligových zápasů.


Filip Novotný

„Oba kluky jsme sledovali delší dobu. Jsou v ideálním věku, mají zkušenosti z první i druhé ligy. Jako levák a pravák nám přinesou na křídlech přímočarost a rychlost,“ popisuje nové hráče Votroků sportovní ředitel Jiří Sabou. V nové sezoně bude hradecký dres oblékat i Jakub Rada, jemuž vypršelo hostování a který podepsal Pod Lízátky smlouvu jako volný hráč.

Jan Záviška

S hradeckým A týmem se začali připravovat také dva útočníci, jejichž budoucnost je předmětem dalších jednání – odchovanec Pavel Dvořák, toho času hráč Sigmy Olomouc, a Daniel Vašulín, jehož práva patří MFK Chrudim.

V porovnání s jarní částí uplynulé sezony naopak na tréninku chyběli Fahrudin Djurdjević a Christian Frýdek, kterým v Hradci skončila smlouva, resp. hostování, a Jakub Martinec, jenž jedná o možném odchodu do týmu účastníka Evropské ligy FK Jablonec. Votroci se budou týden připravovat v Hradci, první přípravné utkání je čeká v sobotu dopoledne v Roudnici nad Labem. Tam změří síly s FK Teplice.

(hyš-tz-mp)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: FC Hradec Králové