28. listopadu 2020

Výhru zajistil Votrokům těsně před koncem hlavičkou Král

4. 7. 2020

Výhru zajistil Votrokům těsně před koncem hlavičkou Král 10 snímků
Hlavička domácího Jana Krále rozhodla dnešní fotbalový duel Fortuna:Národní ligy mezi Hradcem Králové a Ústím nad Labem. Jediný gól padl v samotném závěru po rohovém kopu. V aktuální tabulce jsou Votroci čtvrtí, na třetí Duklu ztrácejí pět bodů.

Úplně povedený výkon to sice nebyl, ale jediný gól a tím pádem tříbodový zisk ještě udržely Votroky v teoretickém dosahu barážové třetí příčky.

Už v 6. minutě se mohli hosté dostat po zaváhání domácí obrany do vedení, ale Basseye naštěstí přestřelil bránu. V 11. minutě se náhle ocitl v jasné šanci hradecký Vlkanova, ale trefil jen břevno.
V 17. minutě domácí zaváhali v obraně, ale prudkou střelu Matějky z hranice šestnáctky zlikvidoval brankář Vízek. Ve 39. minutě se dostal do dobré pozice uvnitř vápna Vlkanova, ale mířil nad bránu.

Hned v prvních vteřinách druhé půle se vyložené šance dostal hostující Bassey, prudkou střelu z hranice vápna ale vyrazil Vízek. Ve 49. minutě měli hosté další dvě tutovky, ale skvělého Vízka nepřekonali ani Bassey ani dorážející Čičovský.

V 57. minutě měli naopak tutovku domácí. Prekopovu střelu ale v poslední chvíli zastavil hostující gólman Plachý. V 74. minutě pálil po rychlém průniku do šestnáctky Vlkanova, střelu k tyči ale Plachý vystihl. V 80. minutě se v gólovce ocitl ústecký Matějka, ale proti byl opět gólman Vízek. Rozhodující okamžiky přišel v 89. minutě. Střídající Jan Král si naběhl na přední tyč a umístěnou hlavičkou nasměroval nechytatelně míč k zadní tyči.

Trenér Zdenko Frťala byl po utkání s Ústím nad Labem spokojený se ziskem tří bodů. Zároveň ale ocenil sílu soupeře. „Po půli jsem musel zvýšit hlas. Neplnili jsme, co jsme si řekli. Nakonec klasika, kdy takové zápasy rozhodne standardní situace, která nám vyšla dokonale. Tří bodů si nesmírně ceníme,“ uvedl královéhradecký lodivod.

Honza Král, autor rozhodující branky, přišel na hřiště až v 73. minutě. „Soupeř mi to dost usnadnil, já tam byl od začátku úplně sám a snažil jsem se trefit už jen bránu,“ popsal vítěznou trefu šťastný střelec Votroků.

FC HRADEC KRÁLOVÉ - FK ÚSTÍ NAD LABEM 1:0 (0:0).
Branky: 88. Král. Rozhodčí: Petřík - Paták, Dobrovolný. ŽK: 57. Jukl - 53. Matějka. Počet diváků: 640 (limit 5000 osob na stadionu).

FC Hradec Králové: Vízek - Donát (73. Král), Martinec, Zbrožek, Urma - Jukl (82. Soukeník), Rada (50. Firbacher) - Samko (50. Kateřiňák), Vlkanova, Frýdek (46. Šípek) - Prekop.
FK Ústí nad Labem: Plachý - Hudec, Pimpara, Chodora, Drame - Bassey (89. Škoda), Černý (82. Bílek), Čičovský (78. Kunc), Valenta, Prošek - Matějka.

Další aktuální výsledky:
Chrudim - Pardubice 1:3, Vyšehrad - Brno 2:7, Líšeň - Dukla 2:3, Žižkov - Vlašim 0:1, Jihlava - Prostějov 3:2.