Pátek

2. června 2023

Nyní

19°

Zítra

16°

Svátek má

Po pěti letech se pod „hradecká lízátka“ vrací fotbalový útočník Pavel Dvořák

12. 8. 2020

page.Name
Necelé dva týdny před startem Fortuna:Národní ligy se podařilo definitivně dotáhnout příchod druhé posily do útoku Votroků – po pěti letech strávených na Moravě se Pod Lízátka vrací jedenatřicetiletý forvard Pavel Dvořák. V Hradci Králové podepsal smlouvu na tři roky. V předchozích letech oblékal dres Vysočiny Jihlava, Sigmy Olomouc a Slovácka.

V Uherském Hradišti v poslední sezoně odehrál 15 utkání v nejvyšší soutěži. „Byli bychom rádi, kdyby tady Pavel navázal na svoje vydařené sezony. Takový fotbalista potřebuje hrát, ne sedět na lavici. Prostředí zná, i když kabina je jiná, než když odcházel. Slibujeme si od něj klid a rozvahu v útočné fázi. Má nesporné kvality, pro kabinu by byl důležitý svými zkušenostmi i jako prodloužená ruka trenéra,“ říká o něm hlavní trenér Zdenko Frťala.

Vytáhlý útočník, který pochází z Vysokého Mýta, se do hradeckého A týmu dostal na jaře 2007, nejpovedenější období prožíval v letech 2010 až 2013, kdy pomohl týmu Václava Kotala k postupu do ligy a v ní patřil k důležitým hráčům. Po devítigólové sezoně 2014/2015 zamířil do Jihlavy.

(hyš-tz-mp)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: FC Hradec Králové