Sobota

1. října 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Votroci vyrazili do Roudnice, kde na úvod přípravy porazili Teplice

2. 8. 2020

Votroci vyrazili do Roudnice, kde na úvod přípravy porazili Teplice 39 snímků
První utkání letní přípravy se fotbalistům FC Hradec Králové povedlo. Ke svému přípravnému zápasu před novou sezónu včera vyrazili do Roudnice nad Labem, kde díky dobrému výkonu porazili ligový tým FK Teplice. Jediným gólem zápasu se o to v úvodu postaral Pavel Dvořák.

Hradec byl v první půli na hřišti lepším mužstvem. Hned v úvodu se do slibné pozice dostal Pavel Dvořák, který se otočil kolem stopera, míč ale mezi tyče nedostal. Povedlo se mu to v 9. minutě, kdy zužitkoval pěknou zpětnou přihrávku Adama Vlkanovy.

Votroci měli i po vedoucím gólu hru pod kontrolou. Jednou se už dostával do šance Robert Jukl, ale vysoko skákající míč zkrotit nedokázal a druhý gól nepřidal. Ani závar po půl hodině hry, ve kterém měli prsty Jukl a Vlkanova, nepřinesl Hradeckým další gólovou radost. A také se střelou Jakuba Rady si Jan Plachý poradil. Severočeši v první půli ohrozili bránu Radima Ottmara jen hlavičkou a přímým kopem Pavla Moulise, poprvé ale letěl míč nad, podruhé skončil v náruči gólmana Votroků.

Po přestávce obě mužstva sestavu prostřídala a hra se vyrovnala. Plachý si krátce po zahájení druhé půle poradil s přízemní střelou Daniela Vašulína, na druhé straně se musel Patrik Vízek ohánět proti tvrdé ráně Daniela Trubače. S přímým volným kopem Jakuba Mareše tolik práce neměl. Střela střídajícího Dennyho Samka z nějakých dvaceti metrů proletěla jen kousek nad břevnem teplické brány. Votroci si pak jednobrankové vedení v klidu pohlídali až do závěrečného hvizdu.

Votroci si tak na úvod přípravy s Teplicemi, za které nastoupila i prověřená ligová jména, poradili. Hradecký trenér Zdenko Frťala tak pochopitelně neskrýval spokojenost s výsledkem i předvedenou hrou. „Musím přiznat, že jsem byl až překvapený,“ usmíval se po zápase.

Proti Teplicím odehrál druhý poločas a jeho většinu na nezvyklém levém kraji zálohy. Jan Záviška však svou premiéru v černobílém zvládl. „Míša Leibl a Patrik Vízek z pozice gólmana mě dobře řídili, přišlo mi to v pohodě,“ usmíval se po výhře.

FK Teplice:
1. poločas: Plachý – Vondrášek, Heidenreich, Mareček – Nazarov – Černý, Žitný, Trubač, Radosta – Řezníček, Moulis.
2. poločas:
Plachý – Nazarov, Heidenreich (65. Ljevaković), Hýbl – Kodeš – Paradin, Emmer, Trubač, Hyčka – Mareš, Kozák.

FC Hradec Králové:
1. poločas: Ottmar – Donát, Čech, Král – Procházka, Rada, Jukl, Kateřiňák, Novotný – Dvořák, Vlkanova.
2. poločas:
Vízek – Donát, Čech, Leibl – Záviška, Jukl (70. Doležal), Soukeník, Kateřiňák (59. Samko), Prekop – Šípek, Vašulín.

Branka: 9. Dvořák.

(hyš-tz-mp)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: FC Hradec Králové