Neděle

16. června 2024

Nyní

18°

Zítra

22°

Svátek má

Sport Hradec Cup štědře obdaroval 10 rodin. Dělilo se celkem 1 618 500 korun

28. 6. 2021

page.Name
Sobota byla štědrým dnem pro vybraných 10 rodin, které se rozhodli organizátoři Sport Hradec Cupu obdarovat nemalou částkou. Za celý letošní ročník se podařilo vybrat 1 618 500 korun, které se mezi ně rozdělily. Přispěla k tomu i dražba, ve které se objevily například podepsané dresy Cristiana Ronalda, Neymara, Filipa Hronka nebo hokejka útočníka Rastislava Deje.

Charitativní turnaj se nesl v přátelské atmosféře a na hřišti i mimo něj jste mohli narazit na spoustu známých jmen. Osobně přišel předat svůj dres například hokejista Filip Hronek.

Hlavní perličkou v dražbě byl podepsaný dres Cristiana Ronalda, který si nový majitel odnesl za 56 tisíc korun. Celkově tak artefakty přispěly ke konečné částce 1 618 500 korun, která se na místě rozdělila mezi 10 vybraných rodin. Jednou z nich byla i rodina Tomáška Ondráčka. Tomášovi byla po různých vyšetřeních diagnostikována dětská mozková obrna – spastická kvadruparéza s převahou diparézy na dolních končetinách. K této diagnóze se později přidala epilepsie, zraková vada. Podle psychologického vyšetření mu byla zjištěna těžká mentální retardace. Finanční prostředky pomohou rodině pořídit nový větší vozík a doplatit schodišťovou sedačku, jelikož bydlí ve třetím patře. 

 

Letošní částka 1 618 500 korun je zároveň rekordní sumou, kterou se podařilo vybrat za všechny ročníky Sport Hradec Cupu. 

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz