Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Votroci odehrají zápasy v Boleslavi, zastupitelé zvedli klubu dotaci o 5,5 milionu

29. 6. 2021

page.Name
Zvýšené náklady, které plynou z toho, že fotbalový klub FC Hradec Králové bude kvůli stavbě nového stadionu hrát zápasy nejyvšší soutěže v Mladé Boleslavi, přiměly včera zastupitele města ke zvýšení dotace o 5,5 milonu na celkových 19,4 milionu korun. Pro tento krok hlasovalo 25 zastupitelů, zdrželo se pět zastupitelů a proti nebyl nikdo.

Fotbalový klub přijde například nájemné za boleslavský azyl včetně služeb na více než 4,3 milionu korun. Další peníze navíc bude stát doprava, ubytování, strava a další provozní náklady související se zajištěním utkání. Fotbalisté si postup mezi elitu vybojovali vítězstvím ve druhé lize.

Pro nyní končící sezonu 2020/21 měl klub od města přidělenou dotaci 13,9 milionu korun. Ve výsledku však bude dotace činit přes 19 milionů, protože radnice Votrokům loni v říjnu přidělila dalších 5,5 milionu. Šlo o peníze, které klub v sezoně 2019/20 z městské dotace kvůli nedohrané sezoně nevyčerpal a městu je vrátil. Radnice pak tyto finance klubu loni v říjnu poslala zpět.

Podle smlouvy podepsané v dubnu postaví nový stadion sdružení firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont za 568 milionů korun bez DPH. Půjde o největší zakázku v novodobé historii města. Nejprve budou firmy stadion projektovat, vlastní stavba by demolicemi stávajícího stadionu měla začít na podzim. Vše by mělo být hotové do dvou let, tedy na jaře 2023. Město stavbu na místě polorozbořeného všesportovního stadionu z roku 1966 připravovalo přes 15 let.

ČTK
Ilustrační foto