Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Druhé vítězství, hradečtí Votroci porazili budějovické Dynamo na jeho hřišti

12. 9. 2021

Druhé vítězství, hradečtí Votroci porazili budějovické Dynamo na jeho hřišti 0 snímků
FC Hradec Králové dokázal navázat na vítězství v předchozím kole proti Plzni a z Českých Budějovic si tak veze všechny body. Jediným úspěšným střelcem zápasu byl Daniel Vašulín, když patičkou zužitkoval přihrávku od Adama Vlkanovi.

V úvodu utkání měli fotbaloví Votroci územní převahu, kopali několik rohových kopů, ale domácí se dokázali ubránit. A první větší šanci měli Jihočeši – po prostrčení od Jakuba Hory zakončoval ve 12. minutě Ondřej Mihálik, ale slabou střelou Viléma Fendricha nepřekonal. O necelých sedm minut později vyrazil hradecký gólman Horovu tvrdou střelu z hranice šestnáctky. Hora dělal obraně Votroků problémy nadále. Ve 23. minutě si vyměnil míč s Fortunem Basseym a Fendrich musel opět rychle na zem.

Hosté v té době dvakrát zahrozili z protiútoků, ale jejich koncovku dokázali pokaždé na poslední chvíli zablokovat obránci Dynama. Po půlhodině opět zafungovala spolupráce Hora – Bassey. První přihrával, druhý se hnal mezi stopery na Fendricha. Denis Donát s Janem Králem a hradeckým gólmanem nebezpečí uhasili jen tak tak.

Na konci první půle se zranil Michal Leibl a musel střídat, ještě poté měli Votroci dosud nejblíž ke gólu. Po rohu se vznesl nejvýš Daniel Vašulín, míč ale po jeho hlavičce jen olízl tyč.

Hned po pauze měl velkou šanci Bassey – aut Benjamina Čoliće k němu prodloužil Maxim Talovierov, ale Král Nigerijcovu střelu dokázal tečovat nad břevno.

V 53. minutě ale jako první udeřili hosté. Na pravé straně se pěkně uvolnil Adam Vlkanova, od brankové čáry přihrál před bránu a tam Daniel Vašulín usměrnil patičkou míč do brány. 1:0 pro Hradec!

Votrokům dal gól křídla a v dalších minutách ohrozili Vojtěcha Vorla střelami z dálky Petr Kodeš, jehož ránu gólman chytil, a Vlkanova. Ten vypálil těsně vedle. Kousek chyběl na druhé straně v 80. minutě Emmanuelu Tolnovi, který se natahoval po míči po rohovém kopu. Domácí kombinovali, drželi míč, ale proti pevné hradecké obraně byla jejich snaha křečovitá.

Budějovičtí nakonec měli dobrou šanci k vyrovnání v samém závěru, kdy se vrhl do útoku také gólman Vorel. Čolič nebezpečně schoval střelu za těla hráčů, ale Fendrich podržel Votroky svým jistým zákrokem. Hradec si tak z Budějovic odvezl všechny body.

SK Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové 0:1 (0:0)

Branka: 53. Vašulín. Rozhodčí: Ginzel – Mokrusch, Ratajová. ŽK: 39. Talovierov – 48. Mejdr. 2842 diváků

SK Dynamo Č. Budějovice:
Vorel – Sladký (75. Tolno), Talovierov, Králik, Čolić – Čavoš (75. Vais), Hellebrand – Van Buren, Hora (80. Havel), Mihálik (57. Mršić)– Bassey (57. Škoda)
FC Hradec Králové:
Fendrich – Donát, Král, Leibl (44. Čech) – Mejdr, Kodeš, Rada, Novotný – Dvořák, Vašulín (73. Kubala), Vlkanova (84. Prekop)

(hyš-mp)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: FC Hradec Králové