Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Slavná parta Votroků z roku 1995 zve fanoušky na pohár se Slováckem

23. 3. 2022

Fotbalový Hradec Králové stojí na prahu dalšího velkého úspěchu. Pokud v pátek porazí v semifinále MOL Cupu Slovácko, zahraje si finále se Spartou. Legendy zvou fanoušky. „Přijďte v co největším počtu povzbudit naše fotbalisty,“ vyzývá příznivce Pavel Černý, ikona klubu. Ve videu se přidali i další hráči ze slavné party, která v roce 1995 pohárovou soutěž vyhrála. „Votroci, vraťte Hradec na výsluní,“ vyhlásil Tomáš Urban.

Vzpomínky na slavný triumf fotbalistů Hradce Králové v českém poháru z roku 1995 ožívají. Votroci v pátek nastoupí v Mladé Boleslavi v semifinále MOL Cupu proti Slováku (17). Pokud vyhrají, vyzvou ve velkém finále Spartu Praha.

Legendy, které se před sedmadvaceti lety zasloužily o vítězství v tehdejším Poháru ČMFS, nyní ve videu vyzývají všechny fanoušky Votroků, aby svůj tým FC Hradec Králové ve velkém počtu podpořili a dovedli ho k dalšímu pronikavému úspěchu. Tím největším byl zisk mistrovského titulu v roce 1960. 

„Věřím, že v co největším počtu přijdete povzbudit naše fotbalisty. Čím víc vás bude, tím bude větší šance postoupit do finále. Sám jsem to zažil v roce 1995 na Strahově. Fanoušci byli neskuteční. Odměnou pro ně bylo vítězství,“ vyzývá Pavel Černý, ikona hradeckého fotbalu.

A přidali se další členové slavného týmu, který jako kapitán vedl Richard Jukl, současný generální manažer. „Tehdy jste byli skvělí. Chci vás poprosit, pojďte nás podpořit. Zážitky to jsou neskutečné nejen pro kluky, ale i pro vás. Pojďme si to ještě jednou zopakovat,“ vyzval příznivce Richard Jukl.    

„Rád vzpomínám na naše tažení pohárem v roce 1995. Všichni jsme si tehdy uvědomovali, jak pro nás byli fanoušci důležití. Proto bych vás chtěl pozvat, abyste pomohli dotlačit Hradec do finále i letos,“ přidal se například Marek Kincl.

Zopakujme velkou jízdu!

„Hnali jste nás k vítězství. Pojďme si to zopakovat po 27 letech, ať jsme zase ve finále,“ burcuje brankář Stanislav Vahala.  „Tenkrát to byla velká jízda. Pojďte pomoct Hradci Králové zase do finále,“ obrací se na fanoušky Ivo Ulich.  

Hradečtí fotbalisté vedení trenérem Petrem Pálkou a asistentem Karlem Krejčíkem tehdy na cestě k triumfu vyřadili takové kluby, jakými jsou Slavia Praha či Baník Ostrava. Ve finále pak na Strahově v památném zápase na penalty zlomili Viktorii Žižkov.

„Na Strahově při finále jste byli fantastičtí, byli jste naším dvanáctým, ale i třináctým hráčem. Úžasní jste byli už při čtvrtfinálovém zápase s Baníkem Ostrava na Bazalech i při semifinálovém utkání s tehdy hodně ambiciózními Drnovicemi. Přijďte kluky podpořit. Věřím, že s vámi to zvládnou,“ apeluje na klubové srdcaře Daniel Mašek.  

„Votroci, vraťte Hradec na výsluní,“ vyhlásil bývalý křemičitý stoper Tomáš Urban.

V pátek v 17 hodin to v Mladé Boleslavi vypukne. Hradecký tým vedený kapitánem Adamem Vlkanovou vyrukuje na Slovácko s touhou zapsat se do dějin.

Vítězství Hradce Králové v poháru v sezoně 1994/95

Finále v Praze na Strahově (14. června 1995):

  • Viktoria Žižkov – Hradec Králové 0:0, na pen. 1:3 (Bílkovu střelu Poštulka vyrazil – Šmarda 0:1, Trval Poštulku nepřekonal – Černý 0:2, Kordule 1:2 – Juklovu střelu Pařízek vyrazil, Holota trefil tyč – Kaplan 1:3. Žižkov: Pařízek - Notin - Kordule, Gabriel - Petrouš, Poborský (66. Majoroš, 112. Kožlej), Bílek, Holota, Mlejnský - Jančula, Trval. Hradec Králové: Vahala (118. T. Poštulka), Urban - Vrábel, Urbánek (84. Ptáček) - Ulich, Hynek, Jukl, Šmarda Černý - Kincl, Mašek (90. Kaplan).

Předchozí zápasy:

  • semifinále: Drnovice – Hradec Králové 1:1, na pen. 3:4 (branka Hradce: Urban)
  • čtvrtfinále: Baník Ostrava – Hradec Králové 0:2 (Jukl, Černý)
  • 4. kolo: Hradec Králové – Slavia Praha 1:0 (Šmarda z pen.)
  • 3. kolo: Znojmo – Hradec Králové 0:1 (Lokvenc)
  • 2. kolo: Uherské Hradiště – Hradec Králové 3:3, na pen. 2:4 (Holub, Jukl, Šmarda)

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto a video: fchk.cz