Středa

24. července 2024

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

Hradečtí hokejisté obuli kopačky. V brance se oháněli Hronek a Smoleňák

26. 6. 2022

Hradečtí hokejisté obuli kopačky. V brance se oháněli Hronek a Smoleňák 0 snímků
Už se to stalo tradicí. Hokejisté Hradce Králové v letní pauze obují kopačky a ve fotbalovém duelu se střetnou s týmem FC Nový Hradec Králové. Letošní duel byl již sedmým v pořadí a z vítězství 5:2 se tentokrát radoval domácí účastník krajské I. A třídy. Pro diváky byl připravený bohatý doprovodný program včetně autogramiády hráčů Mountfieldu.

V brance hokejového Hradce Králové se prostřídali kapitán extraligového týmu Radek Smoleňák a Filip Hronek, český reprezentant a současná hvězda Detroitu Red Wings v zámořské NHL, jenž po utkání čelil i penaltovému rozstřelu. V tradičním fotbalovém utkání se však z výhry 5:2 radoval FC Nový Hradec Králové, účastník krajské I. A třídy.

Hokejisté přesto ukázali, že i s míčem si rozumějí a kopat umějí. „Myslím si, že sporty nám jdou. Mě to bavilo, místy to byl pěkný zápas. Občas se neběhalo, druhý poločas byl unavenější,“ uvedl na webu Mountfieldu útočník Lukáš Pajer, jenž vstřelil oba góly hokejistů. „Oba jsem dal levou. Ještě jsem málem zlomil břevno – škoda, že to nebyla branka, bylo by to lepší,“ dodal Pajer.

Pro diváky byl připravený bohatý doprovodný program včetně autogramiády hráčů Mountfieldu. Hokejisté si vše užili. „Byla to paráda, mám rád, když se mohu s fanoušky pobavit. Přáli nám hodně štěstí do sezony a fotili se s námi, bylo to hezké,“ neskrýval radost Lukáš Pajer.

Hradečtí hokejisté jsou nyní v suché fázi přípravy. K prvnímu utkání na ledě nastoupí až 9. srpna, kdy se doma utkají se slovenským celkem Bratislava Capitals. 

S A-týmem se připravuje odchovanec Moravec

Mountfield přivítal ve svých řadách staronovou tvář. S A-týmem se připravuje Petr Moravec, hradecký odchovanec a mládežnický reprezentant, který v ročníku 2020/21 působil v prvoligových Litoměřicích, aby se poté přesunul do zámořské WHL do týmu Tri-City Americans. Nyní se ovšem devatenáctiletý útočník vrátil zpět do východočeského klubu.

„Rádi bychom již nastálo zapracovali Petra do seniorského hokeje, jelikož patří k našim nejlepším prospektům. Měl by působit v A-mužstvu nebo v Chance Lize v Kolíně, což bude záviset na jeho výkonnosti,“ uvedl na Moravcovu adresu generální manažer Aleš Kmoníček.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Lubomír Douděra