Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Votroci zbrojí na ligu: Přichází stoper Ševčík a nový generální partner

5. 7. 2022

page.Name
Na více frontách posiluje před novou sezonou první ligy fotbalový Hradec Králové. Na východ Čech přichází z druholigové Líšně sedmadvacetiletý stoper Ondřej Ševčík, jenž má v zadních řadách nahradit Jana Krále. Vedení klubu rovněž ohlásilo příchod nového generálního partnera, kterým se stala sázková kancelář Tipsport. „Věříme, že v delším časovém horizontu navážeme vzájemnou spolupráci, která bude prospěšná pro obě strany,“ uvedl generální manažer Richard Jukl.

Fotbalový Hradec Králové, šestý tým minulého ročníku FORTUNA:LIGY, představil novou hráčskou posilu. Tříletou smlouvu na východě Čech podepsal urostlý stoper Ondřej Ševčík z druholigové Líšně, který by měl být náhradou za Jana Krále.

„V mých očích se jedná o kvalitního, prověřeného druholigového hráče, který má za sebou několik náročných sezon, během nichž odehrál nespočet těžkých zápasů,“ uvedl na adresu nové tváře sportovní ředitel Jiří Sabou.

Sedmadvacetiletý Ševčík, jenž v Líšni nosil kapitánskou pásku, v uplynulé sezoně nastoupil ve druhé lize k 29 zápasům, vstřelil čtyři góly. V Hradci ho čeká těžký úkol. Ve středu obrany by měl zastoupit Jana Krále, na něhož uplatnil výstupní klauzuli tým KAS Eupen, účastník nejvyšší belgické soutěže.

V Hradci od Ševčíka očekávají, že se stane skutečnou posilou. „Ondra se vypracoval ve velkou oporu brněnského týmu, byl jeho kapitánem. Na svém postu patří k tomu nejlepšímu, co je v druhé lize k mání. Je to výborný hráč, co se týče organizace a čtení hry. Je soubojovým typem, který má navíc vynikající defenzivní i ofenzivní hru hlavou. Jeho angažováním chceme vyztužit zadní řady a věříme, že zde naplno rozvine potenciál, který v něm dříme,“ doplnil Jiří Sabou.

Votroci jsou nyní na týdenním soustředění v Písku, kde v sobotu sehrají přípravný zápas se Spartou Praha B (10.30).

Sázková kancelář Tipsport novým generálním partnerem

Další posilu mimo fotbalový trávník získali fotbalisté Hradce Králové. Účastník skupiny o titul z uplynulé sezony FORTUNA:LIGY navázal spolupráci se sázkovou kanceláří Tipsport, která se stane novým generálním partnerem východočeského klubu. A logo společnosti se od nového ročníku objeví na černobilých dresech Votroků.

„Jedná se pro nás o zcela výjimečný smluvní akt, protože jsme v Hradci Králové doposud neměli generálního partnera mimo město a kraj. Nyní přichází silný generální sponzor z prostředí sázkových her a my věříme, že v delším časovém horizontu navážeme vzájemnou spolupráci, která bude prospěšná pro obě strany. Pochopitelně jsme za ni velice rádi,“ uvedl generální manažer hradeckého klubu Richard Jukl.

Rovněž Tipsport spolupráci vítá. Votroci se po minulé sezoně totiž stali zajímavou značkou. „Hradec je vyhlášenou líhní talentů, stačí připomenout, o kolik hráčů z poslední úspěšné sezony je zájem mezi top kluby v Česku i v zahraničí. Partnerství s FC Hradec Králové si velmi vážíme, klub dokázal, že i ve skromnějších podmínkách jdou dělat skvělé výsledky. Cílem našeho partnerství je tyto podmínky zlepšit tak, aby se ambiciózním Votrokům s Tipsportem na prsou maximálně dařilo. Největší česká sázková společnost Tipsport má zájem na rychlém rozvoji nejsázenějšího sportu a zvyšování kvality i prestiže nejvyšších soutěží. Proto se rozhodl do fotbalu masivně investovat,“ řekl Martin Ptáčník, vedoucí oddělení sponzoringu sázkové kanceláře Tipsport.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz