Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Ocenění. Hradecký Koubek nejlepším trenérem měsíce března

3. 4. 2022

page.Name
Cenu pro nejlepšího trenéra ve FORTUNA:LIZE za měsíc březen získal Miroslav Koubek, kouč fotbalistů FC Hradec Králové. Sedmdesátiletý odborník si prvenství v anketě Ligové fotbalové asociace (LFA) vysloužil za to, že s Votroky získal sedm bodů ze tří zápasů v daném období. Mezi hráči zvítězil Ondřej Lingr ze Slavie Praha.

Fotbalový Hradec Králové si připsal dílčí úspěch - MALL.CZ Trenérem měsíce března se stal Miroslav Koubek. Sedmdesátiletý kouč ocenění obdržel za to, že v daném měsíci s Votroky ve FORTUNA:LIZE neprohrál a získal sedm bodů. Z hráčů získal nejvíce hlasů Ondřej Lingr ze Slavie Praha.

Koubek si prvenství vysloužil za výborné výsledky. Hradečtí v březnu remizovali v Jablonci (1:1), když o výhru přišli v poslední minutě. V následných zápasech pak vybojovali dvě shodná vítězství 2:1, nejdřív se Zlínem a potom v Teplicích. A na konci měsíce drželi šestou příčku v ligové tabulce. „Jsme nováček a šesté místo je pro nás překvapením,“ řekl po posledním utkání v Teplicích Miroslav Koubek.

V anketě Ligové fotbalové asociace (LFA) nejprve novináři určí svými hlasy trojici adeptů na hráče i trenéra měsíce a vítěze obou kategorií pak vyberou fanoušci.

Mezi hráči triumfoval Lingr, který vstřelil na začátku měsíce vítěznou branku Slavia v derby se Spartou (2:0) a později pomohl rozhodující trefou také k výhře nad Českými Budějovicemi (1:0). Slavia i díky jeho gólům nadále živí šanci na obhajobu titulu.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: lfafotbal.cz