Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

27°

Svátek má

Slavia velebí Krotila. Kraj by neměl být vrchol, říká fotbalista

23. 4. 2022

page.Name
Předsezonní cíl – postup do divize, se fotbalistům FC Slavia Hradec Králové vzdálil. V krajském přeboru jsou druzí, ale jejich ztráta na vedoucí Nový Bydžov vzrostla. „I když třináct bodů se nedožene jen tak, ale já tomu pořád věřím,“ říká Daniel Krotil, objev sezony, který patří k největším oporám „sešívaných“. Letos vstřelil už 15 branek.

Po podzimní části fotbalisté FC Slavia Hradec Králové ztráceli v krajském přeboru sedm bodů na vedoucí RMSK Cidlina Nový Bydžov. Po dvou jarních porážkách s Třebší (0:1) a v Polici nad Metují (3:4) jejich manko vzrostlo na třináct bodů, jelikož jejich soupeř vyhrává. Do konce soutěže zbývá osm kol. „Spokojenost s tím nepanuje, protože se pomyslná propast pořád zvětšuje. My, ale musíme jít dál a pokusit se získat co nejvíce bodů,“ nabádá jednadvacetiletý záložník Daniel Krotil, který v sezoně vstřelil už patnáct branek a také z osobního pohledu má cíle vyšší. „Chci se dostat co nejdál. Kraj by pro mě neměl být vrchol,“ říká.

Na vedoucí Nový Bydžov ztrácíte už třináct bodů, do konce krajského přeboru zbývá osm kol. Jak vidíte vaše šance na případný postup?
Vnímáme, že ztráta je velká, ale já osobně tomu pořád věřím, i když třináct bodů se nedožene jen tak, ale jak jsem řekl, já tomu pořád věřím. Do konce sezony bychom chtěli získat co nejvíce bodů a postoupit, byť už to je těžké.

Teoreticky můžete do divize postoupit i z druhého místa, pokud by se některý klub či více klubů z vyšších soutěží odhlásily. Těšil by vás takový postup?
Určitě by nás těšil, protože všichni ve Slavii chceme postoupit a myslím si, že jako tým na to máme, a když ani padesát bodů v půlce sezony nestačí, tak bereme cokoliv.

Jak vnímáte výkony Slavie v jarní části? Dvakrát jste prohráli, zatímco Nový Bydžov pokračuje ve vítězném tažení. Samozřejmě s tím nepanuje spokojenost, protože se pomyslná propast pořád zvětšuje. My, ale musíme jít dál a pokusit se získat co nejvíc bodů.

V minulosti jste v bydžovském týmu působil. Jsou to pro vás speciální zápasy?
Určitě je to jiné, protože jsem se spoustou hráčů z bydžovského týmu hrál a známe se.

Proč jste nezůstal v Novém Bydžově?
Když jsem byl v Bydžově, hráli jsme celostátní ligu, ale neměli jsme tolik hráčů, proto se spojily mládeže Olympie a právě Bydžova, kde jsem v tu dobu působil. Odehráli jsme takhle v souklubí zhruba jednu sezonu, a když se mládežnické týmy těchto dvou klubů zase oddělovaly, zůstala celostátní soutěž na Olympii, proto jsem tam zůstal i já.

Do svých čtrnácti let jste hrál také za FC Hradec Králové, odkud jste šel na hostování právě do Nového Bydžova a poté na přestup do hradecké Olympie. Co stálo za vaším odchodem z FC Hradec?
Za mým odchodem stála malá herní vytíženost.

V přeboru jste v dresu Slavie nastřílel už patnáct gólů. Považujete letošní sezonu za úspěšnou z vašeho pohledu?
Góly se mi dařilo dávat vždycky, ale toto je jedna z mých nejlepších sezon. Jak říkáte, dal jsem už patnáct gólů a sezona pořád nekončí.

Hrajete také futsal za FK Chrudim, pomáhá vám to právě v zakončení a finální fázi?
Futsal mi určitě pomáhá i na velkém hřišti, ale nemyslím si, že se střílením gólů. Větší dopad má podle mě na techniku, kterou mám díky futsalu lepší.

Jaké máte osobní cíle ve fotbalové kariéře?
Chci se dostat co nejdál. Kraj by pro mě neměl být vrchol, ale jen nějaký odrazový můstek.

 

Filip Shejbal
Foto: Facebook FC Slavia Hradec Králové