Čtvrtek

28. září 2023

Nyní

14°

Zítra

12°

Svátek má

Vlkanova výhru nad Slavií předpověděl. Sekl se jen o gól, nechápe Vízek

26. 4. 2022

page.Name
Stále ještě doznívají ohlasy velkého vítězství fotbalistů Hradce Králové nad Slavií Praha 4:3. Senzační výhru nad obhájcem titulu předpověděl Adam Vlkanova, kapitán Votroků. „Před zápasem Vlčák chodil s tipem, že vyhrajeme 5:3. Nakonec se seknul jen o gól. V kabině to bylo téma. Říkali jsme si, že snad věští z koule," řekl s úsměvem brankář Patrik Vízek, který v utkání také podal výborný výkon a patřil k hlavním strůjcům nečekaného výsledku.

V prvním utkání nadstavbové skupiny o titul ve FORTUNA:LIZE se fotbalistům Hradce Králové povedl husarský kousek, když vyhráli 4:3 nad Slavií Praha. K vítězství nad úřadujícím mistrem, které vzbudilo velký ohlas mezi fotbalovou veřejností, přispěl skvělým výkonem brankář Patrik Vízek. Byť dostal tři branky, minimálně stejnému počtu gólů zamezil. „Definitivně jsme si dokázali, že v první šestce nejsme náhodou a dokážeme porazit každého,“ řekl devětadvacetiletý gólman, který v posledních pěti utkáních zaujal pozici jedničky Votroků. Na kontě už má i dvě vychytané nuly.   

Ve skupině o titul jste porazili Slavii Praha. Co pro vás tohle vítězství znamená?
Znamená to pro nás, že jsme si definitivně dokázali, že v první šestce nejsme náhodou a opravdu dokážeme porazit každého. Jako k většině vítězství nás dovedla hlavně obrovská vůle a srdnatý týmový výkon.

Při své podzimní návštěvě pořadu Klubovna jste říkal, že před sezonou jediný Adam Vlkanova hýřil sebevědomím, že si to se Slavií rozdáte na férovku jako rovný s rovným. Vzpomněl jste si po výhře na tato slova?
Jelikož Vlčák chodil i před tímto zápasem s tipem, že vyhrajeme 5:3 a seknul se nakonec jen o gól, tak to bylo opět téma v kabině. Říkali jsme si, že snad věští z koule. (úsměv)

Co vám běželo hlavou, když v závěrečných minutách slávisté za stavu 4:3 tlačili a vy jste musel řešit několik obtížných situací, zejména hlavičku Traorého?
Myslel jsem hlavně na to, abychom udrželi vítězství za každou cenu. Síla Slavie je na hřišti obrovsky cítit, ale jejich náporu jsme naštěstí odolali.

Poslechněte si podcast: Vízek o kabině Votroků, trenéru Koubkovi i podpoře dětí z dětského domova

 

Z pozice gólmana to byl pro vás divoký zápas. Předvedl jste několik skvělých zákroků, přesto jste dostal tři góly, dva po málo vídaných střelách. Jak jste to viděl?
Někdy to tak je. Možná by se na to dívalo jinak, kdybychom prohráli 3:0, ale díky bohu nám to tam vepředu napadalo a i přes tři obdržené góly jsme mohli slavit výhru. Dopadlo to tak, jak se říká: konec dobrý, všechno dobré.

Jak jste výhru po cestě z Mladé Boleslavi oslavili?
Nijak zvlášť. Hrálo se v neděli pozdě do večera, čekají nás ještě čtyři těžké zápasy, tak jsme si akorát zazpívali pár písniček v autobuse a tím to skončilo.

V lize jste nastoupil popáté v řadě, na kontě máte už dvě vychytané nuly. Nastal zlom ve vaší kariéře a věříte, že jste se natrvalo dostal do branky?
Samozřejmě jsem rád, že jsem dostal příležitost ve větší porci zápasů, ale pořád musím o své místo bojovat. Na tom se nic nemění.

V sobotu nastoupíte v dalším atraktivním utkání na Spartě. S čím na Letnou pojedete a jak se dál chcete prezentovat v mistrovské skupině?
Pojedeme do Prahy a také do dalších zápasů stejně naladěni jako na Slavii. Se zdravým sebevědomím si to s nimi na férovku rozdat.

Čtěte také: Senzace! Hradec potupil mistra. Slavii zničil čtyřmi brankami

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/fchk.cz