Čtvrtek

30. března 2023

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Potvrzeno. Mejdr odchází do Sparty. Votroky posílí Gabriel

30. 5. 2022

page.Name
Fotbalový Hradec Králové oficiálně oznámil první změnu v kádru po úspěšné sezoně v nejvyšší soutěži. Do Sparty odchází obránce Jan Mejdr. Z pražského klubu naopak na východ Čech míří mladý bek Adam Gabriel, reprezentant do 21 let.

Prvním, kdo po úspěšné sezoně opouští kádr fotbalistů Hradce Králové, kteří obsadili v nejvyšší soutěži 6. místo, je krajní obránce Jan Mejdr. Podle očekávání odchází do Sparty Praha, jejímž je odchovancem. Nyní oba kluby potvrdily informaci oficiálně. Přestupní částku nezveřejnily, ale spekuluje se o odstupném okolo 13 milionů korun. Opačným směrem na východ Čech míří Adam Gabriel, reprezentant do 21 let.

„Honza svou enormní pracovitostí ukázal cestu ostatním mladým klukům. Ze Sokolova přišel jako neznámý druholigový hráč a udělal u nás velký progres, stal se jedním z klíčových členů základní sestavy. Po poslední povedené sezoně na něj přišly nabídky z top 3 českých klubů, nejrychlejší a nejkorektnější bylo jednání se Spartou,“ uvedl na webu hradeckého klubu sportovní ředitel Jiří Sabou.

O Mejdra se kromě Sparty, zajímala také Slavia a novopečený mistr z Plzně. Sedmadvacetiletý fotbalista se rozhodl pro letenský klub, kde vyrůstal a kde také působil jeho otec Pavel.  

„Honzovi děkujeme za všechno, co pro Hradec udělal, a přejeme mu hodně štěstí v novém angažmá,“ popřál Jiří Sabou Mejdrovi, jenž v Hradci strávil dva a půl roku. Po svém příchodu ze Sokolova v zimě 2019 se v následující sezoně podílel na postupu do nejvyšší soutěže, kde v minulém ročníku odehrál 31 utkání, vstřelil 1 gól a zapsal 7 asistencí. Celkem v černobílém dresu nastoupil k 56 zápasům s bilancí 3 branek a 12 asistencí.  

„Pocity jsou úžasné. Jako malý jsem tady vyrůstal. Ačkoli ta cesta byla hodně trnitá a bylo na ní mnoho překážek, jsem rád, že to dopadlo,“ řekl Jan Mejdr pro sparťanský web.

Také novopečená posila Votroků – Adam Gabriel – je synem bývalého fotbalisty. Jeho otec Petr hrál za Spartu i za národní tým. „O Adama máme zájem už delší dobu, teď se nám jeho příchod konečně podařilo dotáhnout. Mám o něm detailní přehled ze zápasů sparťanského béčka, je to pracovitý krajní hráč s vítěznou mentalitou, řekl bych, že to jednou může být nový Mejdr,“ poukázal Jiří Sabou s tím, že jednadvacetiletý Adam Gabriel v Hradci podepsal smlouvu na tři roky.

Jasno zatím není ohledně Adama Vlkanovy, kapitána týmu a s 8 brankami a stejným počtem asistencí nejproduktivnějšího hráče Votroků minulé sezony. Zájem o něho má Slavia a pak kluby z Polska a Rakouska.

Přípravu na novou sezonu fotbalisté Hradce Králové zahájí v polovině června.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/fchk.cz a Twitter AC Sparta Praha