Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Šéf Strabagu navštívil rostoucí stadion. Rapid přijede, potvrdil

6. 5. 2022

page.Name
Výstavba nové fotbalové arény v Hradci Králové jde podle plánu. Příští rok slavnostní otevření obstará zápas domácích Votroků proti Rapidu Vídeň. Atraktivní duel s předním rakouským celkem potvrdil Peter Krammer, člen představenstva stavební firmy Strabag, který se přijel na rostoucí stadion podívat.
Nový multifunkční stadion v Hradci Králové by měl být dokončen na jaře příštího roku. A vše směřuje k tomu, že by se tak mělo stát. Stavbu v Malšovicích osobně navštívil Peter Krammer, člen představenstva stavební firmy Strabag, která patří spolu s Geosan Group a D&D Elektromont ke sdružení firem, jež výstavbu nové fotbalové arény provádějí.
Peter Krammer (na hlavním snímku vlevo), který je ve vedení Strabagu zodpovědný za jižní a východní oblast, si prohlédl, jak se rodí nový stadion a zároveň přislíbil slavnostní zahajovací zápas s Rapidem Vídeň. Mezi Strabagem a slavným rakouským klubem existuje spojení, jelikož Krammerův bratr Michael byl v letech 2013 až 2019 prezidentem předního klubu, který vyznává zelenobílé barvy.

„Prohlédl si stavbu, pochválil naše sportovní výsledky a přislíbil slavnostní zahajovací zápas s Rapidem Vídeň,“ potvrdil generální manažer Votroků Richard Jukl. „Mluvil o Antonínu Panenkovi jako o poutu mezi českým a rakouským fotbalem,“ dodal Jukl po setkání s Krammerem, kterého se zúčastnili i čeští zástupci Strabagu a FC Hradec Králové. 

Antonín Panenka, slavný československý reprezentant a autor slavného dloubáku ve finále mistrovství Evropy proti Německu v roce 1976, působil v Rapidu na začátku 80. let minulého století a dá se očekávat, že také fotbalová legenda příští rok dorazí do Hradce Králové.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz