Pondělí

27. května 2024

Nyní

22°

Zítra

17°

Svátek má

Pohyb u Votroků: Přichází Kučera, Firbacher a Kateřiňák na testech

7. 1. 2022

page.Name
V prvním týdnu zimní přípravy fotbalisté Hradce Králové přivítali novou tvář. Votroky posílí čtyřiadvacetiletý střední záložník Jakub Kučera, který přichází z druholigové Líšně a na východě Čech podepsal víceletou smlouvu. Naopak na testy zamířili: Jiří Kateřiňák do Pardubic a Filip Firbacher do Chrudimi.

Odchovanec Zbrojovky Brno Jakub Kučera odehrál řadu zápasů ve druhé lize, kde proti fotbalistům Hradce Králové nastoupil za Vítkovice, Znojmo a Líšeň, odkud také za pár dní pětadvacetiletý záložník do týmu Votroků přišel.

„Jsem rád, že se jeho přestup podařilo dotáhnout. Sleduji ho určitě rok, už v létě jsme ho chtěli získat. Je to pracovitý hráč do středu pole, umí se dostat i do zakončení,“ řekl sportovní ředitel Jiří Sabou na adresu Kučery, který v nejvyšší soutěži nastoupil do jediného zápasu, a to v roce 2016 v dresu Brna proti Dukle Praha. Na podzim v Líšni odehrál dvanáct utkání a vstřelil dva góly.

„V Líšni se vypracoval na klíčového hráče, určitě patří mezi nejlepší fotbalisty ve druhé lize. Slibujeme si od něj, že zvýší konkurenci v naší středové řadě a pomůže nám navázat na to, co se nám podařilo na podzim,“ dodává Sabou.

Hradečtí, kteří jsou v plné přípravě na jarní boje ve FORTUNA:LIZE, hlásí i další pohyb v kádru. Votroci po brankáři Michalu Reichlovi (Dukla Praha) pustil do jiných klubů na testy další dva hráče – středopolař Jiří Kateřiňák zkouší štěstí u rivala v Pardubicích a talentovaný útočník Filip Firbacher zase v druholigové Chrudimi. Do týmu Pardubic nově zamířil záložník Jakub Rezek, jenž na podzim oblékal hradecký dres, ale vrátil se z hostování na Slovácko, aby se hned zapojil do zimní přípravy sousedního klubu.

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: www.fchk.cz, www.sklisen.com