Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Příprava zahájena. Votroci na úvod absolvovali fyzické testy

3. 1. 2022

Příprava zahájena. Votroci na úvod absolvovali fyzické testy 0 snímků
Hned zkraje nového roku fotbalisté Hradce Králové zahájili zimní přípravu na jarní část FORTUNA:LIGY. Votroci v pondělí absolvovali fyzické testy na FTVS UK v Praze. V kádru momentálně sedmého celku tabulky, který má v plánu pět přípravných utkání a herní soustředění v Turecku, zatím k výraznějším změnám nedošlo.

Na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze se fotbalisté Hradce Králové podrobili tradiční důkladné prověrce z hlediska fyzické připravenosti. „Zjišťovali jsme kondiční parametry hráčů. Musím říct, že kluci individuální program, který dostali, splnili. Výsledky zatím vypadají moc dobře,“ uvedl kondiční trenér Matěj Rajnoch.

O úterý se už Votroci vrhnou do plného tréninku. „Primárně výsledky testů využíváme k tomu, abychom v přípravě rozložili zátěž z pohledu jednotlivých hráčů. Čeká nás dvoutýdenní blok před herním soustředěním, kde budeme nabírat kondici,“ přiblížil Rajnoch náročnější program v prvních dvou týdnech.

Program zimní přípravy fotbalistů FC Hradec Králové

  • sobota 8. ledna, 12.00: FC Hradec Králové – FC Slovan Velvary
    sobota 15. ledna, 11.00: FC Hradec Králové – MFK Chrudim (oboje Malšovický stadion, um. tráva)
  • soustředění v Turecku (Belek):
  • pátek 21. ledna, 17.00: RKS Radomiak Radom – FC Hradec Králové
  • pondělí 24. ledna, 17.00: FC Hradec Králové – NK Veres Rivne
  • třetí utkání je v jednání

V sobotu 8. ledna hradečtí fotbalisté sehrají úvodní přípravný zápas na umělé trávě Malšovického stadionu proti třetiligovým Velvarům. Na stejném místě o týden později přivítají druholigovou Chrudim.

Herní soustředění momentálně sedmý celek FORTUNA:LIGY absolvuje v Turecku, kde sehraje další tři utkání. V Beleku se Hradečtí nejprve utkají s aktuálně čtvrtým týmem polské ligy Radomiakem Radom, poté se střetnou s účastníkem nejvyšší ukrajinské soutěže NK Veres Rivne. Třetí soupeř je v jednání. Jarní mistrovskou část Votroci začnou v sobotu 5. února v Plzni.  

V kádru zatím k velkým změnám nedošlo. Brankář Michal Reichl, který z důvodu zranění z minulé sezony na podzim neodchytal v lize ani zápas, odchází na zkoušku do druholigové Dukly Praha, na Slovácko se vrací záložník Jakub Rezek, jenž v Hradci hostoval. Do přípravy s A týmem se zapojí dvojice dorostenců – obránce Daniel Kutík a útočník David Jurčenko.

 

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz