Pátek

29. září 2023

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

Votroci odcestovali na soustředění do Turecka i s Rybičkou z Chrudimi

19. 1. 2022

page.Name
Fotbalisté Hradce Králové odcestovali s novou tváří – útočníkem Petrem Rybičkou – na desetidenní herní soustředění do Turecka, kde budou ladit formu na jarní část FORTUNA:LIGY. Votroci sehrají tři přípravné zápasy. Generálkou na únorový ligový start bude atraktivní duel s Austrií Vídeň.

Dvaadvacet hráčů do pole a tři brankáře vzal Miroslav Koubek, trenér fotbalistů Hradce Králové, na herní soustředění do Turecka, které tým zakončí atraktivním duelem s Austrií Vídeň, předním rakouským celkem.

V kádru Votroků se po Jakubu Kučerovi z Líšně objevila další nová posila, z druholigové Chrudimi dorazil šestadvacetiletý útočník Petr Rybička, který se bude snažit přesvědčit trenéry a mezitím se případně jeho příchod dotáhne. Rybička kromě chrudimského klubu dále působil v Pardubicích, Znojmě a Zbrojovce Brno. Na kontě má dva ligové starty. 

Naopak opačným směrem zamířili záložníci Jan Záviška a Marek Kejř, jenž by měli ve východočeském klubu hostovat a ani už neodcestovali do turecké Antalye.

Doma zůstal také obránce Otto Urma, který se zotavuje po artroskopii kolena. V týmu naopak jsou také David Jurčenko a Daniel Kutík, dorostenci, kteří byli zařazeni do přípravy s A-týmem.

V deseti dnech budou Votroci pilovat herní dovednosti a sehrají tři přípravné duely. První utkání je čeká v pátek 21. ledna s polským týmem Radomiak Radom (15.00 SEČ), v pondělí 24. ledna se střetnou s ukrajinským celkem Veres Rivne (13.00 SEČ) a zmíněná generálka s rakouským gigantem se uskuteční v pátek 28. ledna (13.00 SEČ).

 „Chceme dát prostor všem hráčům, i když ke konci se bude u některých minutáž snižovat. Ale všichni si o prostor říkají,“ říká asistent Stanislav Hejkal.

Hradečtí fotbalisté v zimě vyrážejí na zahraniční soustředění po pěti letech. Důvod je zřejmý – zahrát si a trénovat na přírodní trávě. „Kvůli ní tam letíme, protože na umělé trávě je to jiný sport. Budeme mít dvě fáze denně,“ dodal Hejkal.

Soutěžní jarní premiéru ve FORTUNA:LIZE si Votroci, kteří jsou v ligové tabulce na sedmém místě, odbudou 5. února v Plzni.

Kádr fotbalistů FC Hradec Králové na soustředění v Turecku

Brankáři: Vilém Fendrich, Ondřej Mach, Patrik Vízek. Obránci: František Čech, Denis Donát, Štěpán Harazim, Jakub Klíma, Jan Král, Daniel Kutík, Michal Leibl, Jan Mejdr. Záložníci: David Doležal, Jiří Kateřiňák, Petr Kodeš, Jakub Kučera, Filip Novotný, Dominik Soukeník, Jakub Rada, Adam Vlkanova. Útočníci: Pavel Dvořák, David Jurčenko, Filip Kubala, Erik Prekop, Petr Rybička, Daniel Vašulín

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Michal Petrák/www.fchk.cz