20°

Votroci zdolali polský tým. Mezinárodní zápasy nás zlepšují, řekl Hejkal

22. 1. 2022

page.Name
I třetí přípravný zápas fotbalisté Hradce Králové vyhráli. Votroci na herním soustředění v Turecku porazili čtvrtý tým polské ligy Radomiak Radom 2:1, když po brankách Daniela Vašulína a mladíka Davida Jurčenka v poslední minutě otočili průběh utkání.

Hradečtí trenéři v čele s Miroslavem Koubkem vyslali do prvního utkání na herním soustředění v Turecku dvě jedenáctky. Zatímco po prvním poločase v utkání s týmem RKS Radomiak Radom, čtvrtým celkem polské Ekstraklasy, prohrávali 0:1, když po půlhodině hry Angielski, který krátce předtím trefil břevno, proměnil pokutový kop po faulu Daniela Kutíka.

Po změně stran hradečtí fotbalisté s novou sestavou na trávníku započali obrat ve skóre. Obránce Jan Mejdr přízemním centrem připravil palebnou pozici pro Daniela Vašulína, který prudkou ránou překonal brankáře Kochalského.

„Od dvacáté minuty jsme byli vyrovnaným soupeřem a ve druhé půli už lepším týmem,“ řekl asistent trenéra Stanislav Hejkal.

Votroci byli aktivnější, na hřišti se objevil i Petr Rybička, nová tvář z Chrudimi, o jejímž příchodu se jedná. A polského soupeře zlomili v úplném závěru, když po nákopu Filipa Novotného brankáři polského týmu vypadl míč a sedmnáctiletý talent David Jurčenko rozhodl o výhře.

Jurčenko, který do zimní přípravy naskočil z dorostu, dal už svůj druhý gól. Trefil se i v předchozím utkání s druholigovou Chrudimí (3:0), v prvním duelu Hradečtí porazili třetiligové Velvary (6:2).

„Jsme spokojení, vyhráli jsme. Druhá půle byla herně lepší než ta první. Takové mezinárodní zápasy potřebujeme, protože nás okysličují a zlepšují," dodal Hejkal po vítězství nad polským protivníkem.

V pondělí 24. ledna se fotbalisté Hradce Králové v rámci soustředění v Turecku střetnou s ukrajinským celkem Veres Rivne (13.00 SEČ) a generálku na jarní start FORTUNA:LIGY (5. února v Plzni) absolvují v pátek 28. ledna s předním rakouským celkem Austria Vídeň (13.00 SEČ).

Hradec Králové - Radomiak Radom 2:1 (0:1).

Branky: 48. Vašulín, 90. (+1) Jurčenko - 30. Angielski.
FC Hradec Králové - I. poločas: Fendrich – Klíma, Král, Leibl – Harazim, Kučera, Rada, Kutík – Prekop, Kubala, Vlkanova. II. poločas: Vízek – Donát, Čech, Kodeš – Mejdr, Soukeník, Doležal, Novotný – Rybička, Vašulín, Jurčenko.
RKS Radomiak Radom: Kochalski – Jakubik, Goncalo Silva, Cichocki, Abramowicz – Leandro, Cele, Filipe Nascimento, Machado (82. Olejarka) – Angielski, Maurides.