Neděle

29. ledna 2023

Nyní

-1°

Zítra

Svátek má

Fotbal osobností bavil. Charitativní turnaj v Třebši pomáhal dětem

11. 12. 2022

Fotbal osobností bavil. Charitativní turnaj v Třebši pomáhal dětem 72 snímků
Více než 60 tisíc korun na pomoc handicapovaným dětem vynesl 5. ročník Charitativního turnaje osobností v Třebši. Známí fotbalisté Milan Fukal, Karel Piták, Jan Pázler, Jiří Lindr, Jan Kraus a řada dalších ukázali své umění v turnaji, který se uskutečnil ve spolupráci s nadačním fondem Sport Hradec Cup.

V pátém ročníku Charitativního turnaje osobností 2022, který pořádal Sokol Třebeš, se známí fotbalisté utkali nejen o prvenství, ale aby pobavili diváky a zároveň vybrali finanční prostředky pro handicapované děti. Tradiční akce se již počtvrté uskutečnila ve spolupráci s nadačním fondem Sport Hradec Cup.

A letošní ročník byl opět štědrý, během turnaje a následné dražby dresů se vybralo celkem 61 500 korun! „Pátý ročník se vydařil. V první řadě bych rád poděkoval organizátorům Karlovi Podhajskému a Martinu Zbořilovi, všem účastníkům, rozhodčím i divákům. Lidí, kteří se na organizaci podíleli, bylo hodně a ten dík jim rozhodně patří,“ uvedl Michael Nebeský, spoluzakladatel nadačního fondu Sport Hradec Cup.

„Celý výtěžek z této akce jde na Sport Hradec Cup 2023, což je turnaj, který přispívá handicapovaným dětem na boj s jejich těžkými osudy. Všem, kteří finančně přispěli, patří velký dík. Jsme si vědomi, že v této době není tak jednoduché, aby někdo pomáhal. A myslím si, že jsme národ, který na sebe může být pyšný, pomáháme na všech frontách, kde to jde. Jsem rád, že součástí pomoci lidí je už patnáctým rokem také Sport Hradec Cup, kde jsme za tu dobu vybrali 8 779 747 korun a obdarovali více než 70 dětí," poukázal Michael Nebeský.

Ve fotbalovém turnaji se v sobotu 10. prosince představilo šest týmů, které se ve sportovní hale v Třebši utkaly systémem každý s každým, a z prvenství se nakonec radoval tým Sport Hradec Cup team se ziskem 13 bodů. Stříbrnou příčku obsadil tým Game for People, třetí skončil celek 1. FC Lábem–Furt. Pod stupni vítězů následovalo trio Třebeš team, Mix FC Hradec Králové a Novohradečáci.   

Individuální ocenění získali bývalí fotbalisté Hradce Králové. Nejlepším střelcem se stal s 9 góly Jan Šisler, nejlepším hráčem byl vyhlášen Jiří Janoušek, brankářům kraloval Jiří Lindr a nejlepším hráčem podle odborné poroty se stal Ondřej Kraják.

Kromě oceněných bývalých výtečných hráčů své umění ukázaly další fotbalové osobnosti Milan Fukal, Karel Piták, Jan Pázler, Jan Kraus, Michal Lesák, Jiří Poděbradský, Marek Plašil, Jiří Janoušek, Filip Klapka, Radim Ottmar, Vlastimil Karal a další. V hledišti zápasy sledovali Adam Vlkanova či Václav Němeček.

„Poslední ročník této akce se kvůli covidu uskutečnil před třemi lety. Jsme rádi, že se nám s Karlem Podhajským podařilo zorganizovat další ročník turnaje, který má charitativní účel. Nakonec se zúčastnilo šest týmů. Chtěl bych všem poděkovat a velký dík patří i našim partnerům. K vidění byla spousta krásných zápasů, akcí, šancí i gólů a zároveň jsme podpořili dobrou věc. Jediné, co hodnotím trochu negativně, byla menší účast diváků, ale udělali jsme pro to maximum. Myslím si, že kdo přišel, nebyl zklamaný. Je to pro nás výzva do dalších ročníků, abychom znovu přilákali více lidí,“ řekl Martin Zbořil, spoluorganizátor turnaje, jenž je zároveň předsedou Sokola Třebeš a OFS Hradec Králové.

V podobném duchu hovořil i další z organizátorů Karel Podhajský. „Jsem rád, že jsme se sešli v takhle hojném počtu, že se nám podařilo dát dohromady šest týmů a přispěli jsme na dobrou věc. Osudy, které si děti prožívají, nejsou lehké ani pro jejich rodiče a my se jim touto cestou snažíme pomoci. Sport Hradec Cup je dobrý projekt a my tímhle troškem k tomu přispíváme, což nás těší. Co nás mrzí, je, že se nám poslední roky nedaří dostat do haly více diváků, protože sem každoročně přijíždějí kvalitní hráči, kteří prošli i Hradcem Králové. Letos tady mohlo být kolem stovky diváků. Je škoda, že jich nepřijde třeba dvě stě či tři sta,“ řekl bývalý ligový brankář.   

Jednotlivé zápasy řídili rozhodčí OFS Hradec Králové Blažena Kánská, Michal Koutník a Stanislav Vízek. Akci moderovali Bohumil Lemfeld a Zdeněk Pechar.

Hlavní partneři turnaje osobností: Pojišťovna ČPP, KVIS, Texim, ehc2000, TZ PRO, OFS Hradec Králové, FC Hradec Králové, Rychtář, DoDna, Miele Center Vlášek, Jako, Pizza.cz, France Car, Zebra Wines, Stoletá Bistro, Keramika Štefcova, JK ProSports, Salonky a další.

Charitativní fotbalový turnaj osobností 2022

Konečné pořadí (SH Třebeš):

  1. Sport Hradec Cup team 13 (31:19),
  2. Game for people 10 (33:24),
  3. 1. FC Lábem-Furt 9 (21:16),
  4. Třebeš team 6 (18:22),
  5. Mix FC Hradec Králové 5 (22:23),
  6. Novohradečáci 0 (10:29).

Individuální ocenění:

  • Nejlepší střelec: Jan Šisler 9 gólů
  • Nejlepší hráč: Jiří Janoušek
  • Nejlepší brankář: Jiří Lindr
  • Nejlepší hráč podle odborné poroty: Ondřej Kraják.

 

Jiří Tůma
redakce@salonkyhk.cz
Foto: Lubomír Douděra