Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Poslední zápas kapitána? Vlkanovu láká Plzeň a Liga mistrů

28. 8. 2022

page.Name
Možná pár dní i hodin zbývá do možného odchodu fotbalisty Adama Vlkanovy z Hradce Králové. Kapitána Votroků a nejproduktivnějšího hráče týmu minulé sezony chce získat Viktoria Plzeň, která postoupila do milionářské Ligy mistrů. Rozhodnout o osudu opory by se mohlo už v pondělí.

Odehrál Adam Vlkanova poslední utkání v dresu Hradce Králové? Tuto otázku si kladou fanoušci černobílých po ligovém utkání s Olomoucí, v němž Votroci vyhráli 1:0. O kapitána týmu se začala zajímat Viktoria Plzeň poté, co postoupila do základní skupiny Ligy mistrů a má jistotu, že v nejprestižnější a milionářské evropské soutěži vydělá pořádný balík peněz.

„Na stole žádná nabídka neleží,“ uvedl uprostřed týden Richard Jukl, generální manažer hradeckého klubu. Po pár dnech se ovšem situace změnila. Podle informací k jednáním mezi oběma kluby došlo.

Před nedělním ligovým utkáním se již hovořilo o tom, že se pouze licituje o ceně za sedmadvacetiletého ofenzivního hráče. Už na začátku přestupního období Hradec prý nasadil za Vlkanovu částku mezi 20 až 25 miliony korun. V pondělí se má sejít Richard Jukl s plzeňským protějškem Adolfem Šádkem.

Do této doby byla jediným zájemcem Slavia, která údajně byla ochotná za šikovného fotbalistu zaplatit zhruba polovinu. Ale to bylo už v květnu, od té doby byl kolem nejproduktivnějšího hráče Votroků minulé sezony klid, byť se hovořilo o zájmu z Polska, Rakouska a dokonce z USA, odkud se prý hlásily Dallas, Chicago a Philadelphia.

Jenže Plzeň v zádech s miliony a atraktivní skupinou Ligy mistrů, kde Západočechy čekaji těžké fotbalové kalibry – Bayern Mnichov, Barcelona a Inter Milán, už je silný argument pro hráče i hradecký klub.    

„Myslím si, že Adam Vlkanova odejde,“ reagoval na otázku Martin Vozábal pro O2 TV Sport. „Tipnul bych si, že do úterý bude v Plzni, ale to je jen můj názor. Jde o Plzeň, která bude hrát Ligu mistrů. Tohle bude pro Hradec těžké,“ přidal bývalý ligový fotbalista.

Čtěte také: Hradec udolal Hanáky, rozhodl Kodeš prvním ligovým gólem

 

Sám Adam Vlkanova po utkání s Olomoucí, v němž přihrál na jediný gól a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, se k možnému přestupu vyjadřovat nechtěl.

„Nevím, co bude. Uvidíme, co se stane v nejbližších dnech. Nechávám to na jiných,“ usmíval se hradecký kapitán.

O něco sdílnější byl trenér Miroslav Koubek, protože táhnoucí se přestupová sága jednoho z nejlepších hradeckých hráčů má pochopitelně vliv i na kabinu. „Vliv to samozřejmě má. V pondělí se snad vše rozsekne. I já bych byl rád, aby se to už vyřešilo, ať tak či tak," řekl zkušený kouč. 

V případě, že by Vlkanova odešel, v Hradci by ho těžko nahrazovali. „Pro nás by to byla obrovská ztráta. Stačí se podívat na Adamova čísla z minulé sezony. Byl u šestnácti branek a to nemluvím o jeho procentu úspěšnosti v předfinálních fázích gólových situací, které se asi ani neevidují. Na české scéně z pohledu Hradce takový hráč není. Pokud by odešel, museli bychom někoho ještě přivést a také kolektivním způsobem jeho absenci nahradit," uvedl Miroslav Koubek.

V této chvíli je odchod Adama Vlkanovy z Hradce asi nejblíž, kdy v minulosti byl.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/fchk.cz