Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

O Vašulína má zájem Mladá Boleslav. Opustí Hradec?

14. 2. 2022

page.Name
Třiadvacetiletý fotbalista Daniel Vašulín by mohl opustit Hradec Králové. O takřka dvoumetrového útočníka, který v letošní sezoně FORTUNA:LIGY vstřelil tři góly, má intenzivní zájem Mladá Boleslav. Je otázkou, zda oba kluby dojdou k dohodě. Votroci prý požadují částku přes deset milionů korun a obránce Jakuba Klímu k tomu.

Bylo jen otázkou času, kdy výborné výkony fotbalistů Hradce Králové v nejvyšší soutěži přivábí pozornost ostatních klubů a začnou lovit v týmu Votroků. Prvním z hráčů, o koho je eminentní zájem, je třiadvacetiletý útočník Daniel Vašulín.

Bez pěti centimetrů dvoumetrový kanonýr by mohl zamířit do Mladé Boleslavi. Hradecký klub podle informací portálu salonkyhk.cz požaduje za Vašulína údajně částku přesahující deset milionů korun a k tomu na přestup obránce Jakuba Klímu, který na východě Čech hostuje a je členem základní sestavy. Středočeši mají nabízet nižší částku.

Čtěte také: Vašulín: Když budu dávat góly, tak můžu být zajímavým hráčem

 

Oba kluby prý jednají, což však popřel sportovní ředitel hradeckého klubu Jiří Sabou. „S nikým nejednáme. Ohledně Dana Vašulína jsme s nikým u jednoho stolu neseděli,“ uvedl Sabou s tím, že Votroci ještě nejsou ve FORTUNA:LIZE zachráněni, tudíž odchody opor nejsou na pořadu dne.

V Mladé Boleslavi by Vašulín, který do Hradce přišel v létě 2020 z druholigové Chrudimi, měl být náhradou za Daniela Filu, jenž s Davidem Juráskem nedávno přestoupil do Slavie Praha celkem za více než 50 milionů korun. Navíc se momentálně sedmému celku prvoligové tabulky zranil zkušený útočník Milan Škoda.  

„Samozřejmě by se nám (Vašulín) hodil,“ poznamenal pro isport.blesk.cz po nedělním utkání v Olomouci boleslavský trenér Karel Jarolím. Sám ale nevěděl, zda se přestup uskuteční. „To nyní nedokážu říct, protože nevím, jak dopadnou jednání,“ uvedl Jarolím.

Vašulín na sebe poutal pozornost už v Chrudimi, po příchodu do Hradce vydatně pomohl týmu k postupu mezi elitu a loni v červenci hned v prvním utkání s Bohemians (1:1) vstřelil po čtvrthodině svůj první ligový gól. Hned se o něm začalo mluvit jako o novém Janu Kollerovi. Talentovaný útočník dosud v lize odehrál 20 zápasů, celkem zaznamenal tři góly a jednu asistenci.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/fchk.cz