Pondělí

28. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Rybička střádá v lize minuty. Věřím, že jich bude víc, přeje si

10. 2. 2022

page.Name
1, 9, 11. Tolik minut ve třech startech v nejvyšší soutěži nasbíral Petr Rybička, zimní posila fotbalistů Hradce Králové. Šestadvacetiletý útočník poslední minutáž přidal v úvodním jarním utkání Votroků v Plzni (0:1) a mohl vstřelit vyrovnávací branku. „První ligový gól by byl hezký," říká.

Na začátku roku vůbec netušil, že rodnou Chrudim, v jejímž dresu kopal druhou ligu, vymění za Hradec Králové. A hned v prvním jarním zápase v Plzni (0:1) přidá další minuty ve FORTUNA:LIZE. Fotbalista Petr Rybička, zimní posila Votroků, opravdu zatím v nejvyšší soutěži přidává minuty. Před šesti lety v dresu Zbrojovky Brno naskočil do dvou zápasů, nejprve na minutu, poté na devět, nyní na jedenáct.  

„Samozřejmě bych byl rád, kdyby se to navyšovalo,“ usmívá se šestadvacetiletý útočník, který do Hradce přišel bezprostředně před odletem na soustředění do Turecka. „Budu rád za každou další minutku v lize. Chtěl bych hrát co nejvíc, být platný pro celý tým a v Hradci se prosadit víc než v Brně,“ přeje si.

Trenér Miroslav Koubek vyslal Rybičku na závěr zápasu místo Františka Čecha. „Z mého pohledu jsem byl rád, že jsem nastoupil do utkání, ale z týmového hlediska byla škoda, že jsme neodvezli nějaký ten bod, protože zvlášť ve druhém poločase jsme více tlačili. Škoda že nám tam nic nespadlo,“ řekl po premiéře v Plzni.

Když zkraje ledna začínala příprava, vůbec netušil, že dostane šanci v Hradci. „Měl jsem v plánu z Chrudimi odejít, změnit prostředí, ale na začátku přípravy jsem nevěděl, že to takhle dopadne. Hradec byl nakonec rychlý. Rýsovalo se tam ještě pár jiných možností, většinou z druhé ligy, ale nic konkrétního to nebylo,“ uvedl Rybička.

V Hradci si zatím pohyblivý fotbalista na svoji roli zvyká. „Trenér Koubek mi řekl, že ode mě očekává zvýšení konkurence v útoku. Další věci prý budeme řešit, až se postupně poznáme,“ dodal.

Fotbalová i životní zkušenost v Brně

Rybička měl solidně nakročeno do ligy už ve svých dvaceti letech, byl členem mládežnické reprezentace a v roce 2016 si ho vybrala Zbrojovka Brno. „Byl tam jeden rok, kdy jsem nedostával tolik prostoru, tak jsem z toho byl otrávený a ve výkonech mě to přibrzdilo, ale nelituji. Byla to pro mě životní i fotbalová zkušenost. Myslím si, že jsem se z toho poučil,“ zdůraznil.

V Brně dostal na jaře 2017 šanci ve dvou zápasech, na minutu na Spartě a na devět proti Mladé Boleslavi. Poté odešel na hostování do Znojma, posléze do Pardubic.

„V Pardubicích to nebylo ono ze všech stran, holt to nevyšlo,“ přiznal Rybička, který se pak vrátil do Chrudimi, v týmu se potkal i s Danielem Vašulínem, vysokým parťákem z útoku, který do Hradce přišel v létě 2020.

„Rozuměli jsme si na hřišti i v kabině. Nyní spolu dojíždíme do Hradce. V Chrudimi se mi s ním hrálo dobře,“ řekl Rybička. Jejich cesty se ale možná rozejdou, o Vašulína se prý zajímá Mladá Boleslav.  

Rybička by na Vašulína rád navázal a také vyhlíží svůj první ligový gól. „Rád bych ho dal. To by bylo hezké,“ zasní se. V Plzni od gólových oslav nebyl daleko, na vápně zase tak špatnou pozici neměl. „Byla to zatím moje největší šanci v lize. Měl jsem to dobře připravené a měl jsem střílet, ale pak jsem se rozhodl jinak,“ uvědomuje si.

Za angažmá v Hradci je rád. „Tým je super. Kluci mají za sebou vydařený podzim, dařilo se jim. Doufám, že v tom budeme pokračovat i na jaře. Umístění v prostřední skupině je hezké, ale kdyby se podařilo proniknout do té první skupiny, tak by to byl velmi slušný úspěch,“ přeje si Petr Rybička.

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz