Pondělí

30. ledna 2023

Nyní

-4°

Zítra

Svátek má

Fotbalové legendy v Lodíně. Charitativní turnaj bavil i pomáhal

13. 9. 2022

Fotbalové legendy v Lodíně. Charitativní turnaj bavil i pomáhal 22 snímků
Fotbalové legendy v čele s Lubošem Kubíkem či Václavem Němečkem dorazily na charitativní turnaj do Lodína. V obci nedaleko Hradce Králové bylo otevřeno nové travnaté hřiště a bylo se na co dívat. Během vydařené akce se ve spolupráci se Společností DUHA uskutečnila také dražba dresů, jejíž výtěžek putoval na pomoc malé Míše.

V závěru srpna spolek SK Lodín uspořádal charitativní fotbalový Turnaj legend českého fotbalu. Do obce nedaleko Hradce Králové dorazila slavná jména v čele s Lubošem Kubíkem, vicemistrem Evropy z roku 1996 či trenérským bardem Ladislavem Škorpilem a nechyběla řada vzácných hostů. Mezi nimi byl také senátor Jan Holásek. „Akce se mi velmi líbila. Vládla zde příjemná a vřelá atmosféra. Potkal jsem zde spoustu zajímavých lidí ze sportu a pomohli jsme i dobré věci,“ řekl Jan Holásek.

Kromě fotbalového turnaje se uskutečnila ve spolupráci se Společností DUHA, nadací pro děti postižené mozkovou obrnou, dražba dresů, jejíž výtěžek ve výši téměř 70 tisíc korun obdrží Michaela Kadlecová (nar. 2017) na léčbu dětské mozkové obrny s atypickým neurologickým nálezem.

„Musím všem organizátorům poděkovat za skutečně zdařilou akci. Vydražitelé byli skvělí, průběh dražby byl zajímavý a výsledná částka od pana Hlaváčka, pana Bartoně a pana senátora Holáska je velmi významná,“ poukázal Zdeněk Poul, zakladatel Společnosti DUHA.

Legendy a děti na novém trávníku

Fotbalový turnaj, kterého se zúčastnily tři týmy, přinesl skvělou podívanou. Řada hráčů na novém travnatém hřišti v Lodíně, ukázala, že nic ze svého umění nezapomněla. Za starou gardu FC Hradec Králové nastoupili například Milan Frýda, Luděk Jelínek, Milan Ptáček, Karel Krejčík, Pavel Dapecí a další. Tým Legend tvořili: Václav Němeček, Radim Holub, Michal Šmarda, Miloslav Denk, Zdeněk Šenkeřík, Aleš Javůrek či Petr Průcha. Trojici pak doplnil domácí výběr SK Lodín, jehož dres oblékli Milan Dlesk, Petr Soukal, Jiří Dvořák, Filip Dvořák, Petr Prchlík, Jan Kraus, Tomáš Vlk, Milan Bartoň ml., Milan Bartoň st. a trenér Stanislav Zanespal.

Tým SK Lodín navíc doplňovaly dětské naděje Mikuláš Soukal, Dominik Antoš, Antonín Horák, Jan Kraus, Jakub Horáček, Dominik Dvořák, Matěj Prchlík a Matyáš Zanespal. Místní dětský tým na závěr turnaje odehrál zápas proti mládežnickému celku FC Hradec Králové.

„Výsledky turnaje nebyly vůbec podstatné. Jsem rád, že hráči předvedli něco ze svého umu a pobavili diváky. Všem hráčům a hostům bych chtěl moc poděkovat za účast na charitativním turnaji,“ uvedl Jan Kraus, bývalý ligový fotbalista, jenž se podílel na uspořádání vydařené akce spojené s charitou.

Velký zájem o dražbu dresů   

Po fotbalovém turnaji se uskutečnila charitativní dražba sportovních artefaktů. První se dražil dres hradecké fotbalové legendy Pavla Černého, který nakonec získal senátor Jan Holásek za 19 tisíc korun. „Velmi pravděpodobně dres umístím na prestižní místo v senátní kanceláři,“ řekl s úsměvem Jan Holásek, který na dobročinné účely přispívá často.

„Ano, snažím se. Dlouhodobě spolupracuji s několika nadacemi, jako senátor rovněž podporuji celou řadu individuálních akcí,“ uvedl.

Následoval sparťanský dres Jana Kuchty, českého reprezentanta, jehož držitelem se stal Miloslav Bartoň, spolumajitel Východočeské televize V1, tuto relikvii vydražil za 14 tisíc korun.

Jako poslední mohli zájemci dražit reprezentační dres hokejisty Tomáše Plekance ze sezóny 2012/2013, kdy byla výluka v zámořské NHL. O dres s podpisy nejen Tomáše Plekance, ale také například Jaromíra Jágra či Jakuba Voráčka, se strhl velký zájem. Tento skvost nakonec vydražil velký fanoušek hokeje Vlastimil Hlaváček z Lodína za 25 tisíc korun!

„Hned jak jsem uslyšel jméno Tomáš Plekanec, tak jsem si řekl, ten dres musím mít,“ řekl šťastný majitel dresu. Doma prý byl za to pochválen. „Dostal jsem velkou pochvalu, že výtěžek jde na dobrou věc,“ povídal Vlastimil Hlaváček, který má o příštím ročníku akce jasno. „Bylo to super. Rád bych to zopakoval. Chtěl bych, aby se příštího ročníku zúčastnili Tomáš Plekanec, Jaromír Jágr a Jakub Voráček,“ prohlásil.

Za rok v Lodíně sportovní legendy

Na závěr vydařené akce v Lodíně předvedl parádní show na kole Petr kraus, mistr světa v biketrialu a jezdec stáje Red Bull. A vše uzavřel koncert Františka Nedvěda. Celým dnem návštěvníky v Lodíně provázel v roli moderátora bývalý ligový fotbalista Aleš Javůrek.

„Měl jsem velkou radost, že jsem mohl být součástí otevření nové travnaté plochy v Lodíně. Je vidět, když se spojí dobří lidé a udělají radost druhým, kteří to potřebují, tak za mě je to naprosto nejvíc. A to se tady povedlo,“ uvedl Aleš Javůrek.

Rovněž organizítoři byli s průběhem spokojeni. „Rád bych touto cestou poděkoval všem účastníkům, divákům a hostům turnaje. Dále všem partnerům spolku a dalším, kteří nám pomohli s organizací. Bez vás bychom tuto akci nemohli uspořádat. Už se těším na příští ročník, který bychom chtěli posunout zase o trochu výš. Již nyní jednáme o účasti legend českého sportu,“ nalákal na příští ročník Jan Kraus.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Michaela Emanovská, Petr Soukal