Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Těžký start pro Votroky. S kým bude Hradec hrát na úvod ligy?

21. 6. 2023

page.Name
Fortuna liga dnes zveřejnila rozpis zápasů ročníku 2023/24. Hradečtí fotbalisté se v úvodním kole ligy představí na trávníku vicemistra ze Slavie. Těžký los přisoudil Votrokům jako druhého soupeře Plzeň, na lavičce Západočechů bude čekat bývalý trenér Hradce Miroslav Koubek. Na první domácí zápas si Hradečtí musí počkat až do třetího kola, jejich prvním soupeřem na novém stadionu budou České Budějovice. Liga startuje o víkendu 22. července, přesný časový harmonogram zápasů bude ještě upřesněn.

Hradecké fotbalisty čeká nebývale těžký start do nového ročníku Fortuna ligy. Hned v prvním kole vyzvou v Edenu vicemistry z pražské Slavie, o týden později pojedou svěřenci nového trenéra Webera na západ Čech do Plzně. První domácí zápas, který by se měl podle plánu hrát na novém stadionu, sehrají Votroci s Českými Budějovicemi.

V jarní části uplynulé sezóny si Hradec odnesl ze zápasů s těmito třemi soupeři sedm bodů. Hned na úvod jara šokovali svěřenci Miroslava Koubka vítěze podzimní části z Plzně. Teď bude situace ještě o něco pikantnější, protože právě Koubek se postaví proti svým bývalým hráčům hned ve druhém kole soutěže.

Ještě předtím však Hradečtí vyzvou venku Slavii, která bude mít o motivaci postaráno. Čerstvým vicemistrům unikl titul dost možná i kvůli tomu, že v posledním kole základní části nedokázali vyzrát na propracovanou defenzívu východočeského mužstva. Tým Jindřicha Trpišovského začínal loňskou ligovou sezónu taktéž proti Východočechům, Hradec favorita v mladoboleslavském azylu porazil 1:0. Stejně jako loni bude Slavia prvním i posledním soupeřem Votroků v základní části.

Zraky fanoušci se však nejvíce upínají k velmi očekávanému prvnímu zápasu na novém stadionu. Ten Hradečtí sehrají s Českými Budějovicemi. Na Jihočechy má tým Jozefa Webera také dobré vzpomínky, poslední vzájemný zápas totiž vyhrál 2:1. V dalších kolech čeká Hradecký výjezd na Baníku, domácí utkání se Zlínem a venkovní zápas v Ďolíčku s Bohemians. První derby ligového ročníku se bude hrát v Pardubicích v rámci 10. kola. Zápas s mistrem ze Sparty hrají Votroci o týden později.

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: fchk,cz