Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-3°

Svátek má

Hradec přivedl z Atalanty stopera Heidenreicha. Podepsal tříletý kontrakt

12. 7. 2023

page.Name
Trenér Votroků Jozef Weber získal do svého týmu další zvučnou posilu. Je jí 23letý stoper David Heidenreich, který přichází z italské Atalanty Bergamo. Někdejší mládežnický reprezentant v minulé sezóně hostoval v Jablonci, na jaře však prakticky nehrál kvůli zraněním. Slavný italský klub nakonec nadějného obránce pustil na trvalý přestup. Heidenreich pod Bílou věží podepsal tříletou smlouvu.

Po Ladislavu Krejčím a Václavu Pilařovi přišla do Hradce třetí zvučná posila. Bývalý mládežnický reprezentant a odchovanec Atalanty Bergamo David Heidenreich se upsal Votrokům na tři roky. Jeho přestup se však nerodil snadno. „Byl to pro mě jeden z nejtěžších transferů směrem do klubu, za dobu, co jsem tady. Jednání s italskou stranou byla zdlouhavá, ale korektní, bylo cítit, že Atalanta nechtěla o Davida úplně přijít,“ přiznal Jiří Sabou, sportovní ředitel hradeckého klubu.

O perspektivního stopera se Hradec zajímal dlouhodobě. Vyztužení zadních řad bylo jedním z hlavních bodů letního přestupového okna. Heidenreich by se mohl stát klíčovým hráčem hradecké defenzívy. „V mých očích k nám přichází velmi kvalitní obránce, který má řídící schopnosti, výbornou hru hlavou a konstruktivní rozehrávku. Je to bývalý mládežnický reprezentant, navíc stále ještě mladý hráč, který má velké předpoklady, že se bude dále rozvíjet a zlepšovat,“ doplnil Sabou.

Heidenreich hostoval v minulé sezóně v Jablonci. Po povedeném podzimu přišlo kruté jaro, zranění mu téměř nedovolila hrát. Předtím si jako host zahrál v Teplicích, odkud jako šestnáctiletý prospekt do Atalanty odešel, nebo v italském SPALu, který v uplynulé sezóně sestoupil do třetí ligy. Nyní se těší na angažmá pod Bílou věží. „Je to sympatický urputný tým, který si jde za svým cílem – to mě hodně zaujalo. Sám i zvenčí vidím, že kabina je zdravá, jde za úspěchem. Doufám, že společně na předchozí sezóny navážeme,“ řekl po svém příchodu pro klubový web Heidenreich.

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz