Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

27°

Svátek má

Z kádru Votroků odchází Matej Trusa. Zamíří do Dunajské Stredy

1. 7. 2023

page.Name
Fotbalový Hradec má za sebou další změnu ve složení mančaftu pro příští sezónu. Z týmu odchází útočník Matej Trusa, který byl ve městě pod Bílou věží na dvouletém hostování z Plzně. Během uplynulé sezóny se však příliš neprosadil, a tak pro se jej západočeský klub rozhodl nejen stáhnout, ale i rovnou prodat. Slovenský forvard odchází na trvalý přestup do Dunajské Stredy, v klubu podepsal smlouvu do roku 2026.

Trusa si za první tým Hradce připsal 15 ligových zápasů, ve kterých posbíral necelých 700 minut. V týmu Miroslava Koubka a později Stanislava Hejkala se příliš neprosadil, a tak se Plzeň rozhodla pro něj najít nové angažmá. Slovenský útočník měl na východě Čech odehrát podle původní domluvy dvě sezóny, jeho štace však končí už po té první.

Jediné dva góly vstřelil dvaadvacetiletý forvard v posledním soutěžním utkání za klub, prosadil se proti Liberci při výhře 3:2. Klub na svém webu mladému hráči poděkoval za jeho čas v klubu a popřál mu mnoho štěstí ve slovenské lize, kde podepsal tříletou smlouvu v Dunajské Strede. Po odchodu Kubaly tak tým Jozefa Webera přichází o druhého perspektivního hráče do závěrečné třetiny hřiště.

V dalších spekulacích se s Hradcem zmiňuje například jméno brankáře Jana Stejskala, který už zkušenosti s Lízátky má. Bývalý mládežnický reprezentant byl jako teenager hráčem Votroků, do prvního týmu se však neprosadil a po dlouhé sérii hostování přestoupil do Mladé Boleslavi. Není však jisté, jestli zájem Hradce o Stejskala trvá i poté, co Východočeši přivedli Adama Zadražila.

Velkou bombou by pro Hradecké mohlo být potenciální angažmá Davida Heidenreicha, který je kmenovým hráčem slavné Atalanty Bergamo. V minulé sezóně hostoval nadějný stoper v Jablonci, nyní se o jeho služby zajímá Hradec. Jeho příchod by pomohl vyztužit defenzivní řady trenéra Webera.

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz