Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Dvě úspěšné sezony a dost! Koubek podle deníku Sport v létě u Votroků skončí

13. 4. 2023

page.Name
Trenér Miroslav Koubek po dvou letech skončí na lavičce hradeckých fotbalistů. Jednasedmdesátiletý trenér podle deníku Sport dodrží smlouvu, kterou má pod Bílou věží do konce sezony a následně klub opustí. Jeho nástupcem by se pak mohl stát Vítězslav Lavička. Ve hře jsou údajně ale také Jozef Weber nebo Daniel Šmejkal. Koho byste si přáli vidět na lavičce Votroků v příští sezoně vy?

V minulé sezoně z toho bylo veleúspěšné tažení ligou, které se zastavilo až na šesté příčce. Votroci váleli a z kádru se vyprofilovali zajímaví hráči na prodej. Jan Mejdr dostal laso ze Sparty, Jan Král z Holandska a Adama Vlkanovu přetáhla mistrovská Plzeň. Spojení Koubek a Hradec však po sezoně zanikne. Podle deníku Sport nedojde k prodloužení smlouvy ,která Koubkovi končí v červnu letošního roku. O konci trenérského barda už prý byli informováni hradečtí fotbalisté. 

Vrátí se po letech do Hradce Vítězslav Lavička?

Zatímco odchod Miroslava Koubka je podle deníku Sport hotovou věcí, jméno jeho nástupce jisté není. Hlavním favoritem má být nicméně devětapadesátiletý Vítězslav Lavička. Bývalý trenér Sparty naposledy trénoval reprezentaci Kuvajtu, ale od minulého léta je bez angažmá. V Hradci Králové před 33 lety působil Vítězslav Lavička také jako hráč. Svými výkony na jaře roku 1990 přispěl k postupu Votroků do nejvyšší soutěže.

„Nemůžu potvrdit jednání s Hradcem, omlouvám se. Sezona ještě pokračuje,“ pronesl Lavička pro deník Sport. Na druhou stranu doplnil: „Zvažuju různé možnosti a myslím, že nazrává čas, abych se vrátil.“

Lavička ovšem není pro vedení Hradce jedinou variantou. Management měl již dříve oťukávat situaci kolem Jozefa Webera či Daniela Šmejkala. Nepravděpodobně se naopak jeví přesun akruálního asistenta Stanislava Hejkala do role hlavního trenéra. Bývalý hlavní kouč Teplic se podle informací Sportu lépe cítí v ústraní na pozici asistenta. 

Jonathan Mensatoris
jonathan.mensatoris@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz