Úterý

6. června 2023

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Lavička do Hradce nepůjde! Ve hře je i ex-trenér Mladé Boleslavi

21. 4. 2023

page.Name
To, co se zdálo být hotovou věcí, je znovu zahalené tajemstvím. Ze zdravotních důvodů končícího Miroslava Koubka měl nahradit bývalý trenér Sparty, Liberce či reprezentace Kuvajtu. Vítězslav Lavička se měl společně s novým stadionem stát symbolem nové éry Votroků. Tenhle sen se však rozplynul. Kdo nakonec nahradí zkušeného Koubka?

Miroslav Koubek se pravděpodobně na lavičku do konce sezony už nevrátí. Zdravotní důvody ho do akce nepustí, tudíž ho bude muset zastoupit, jako doposud, Stanislav Hejkal. Angažmá Vítězslava Lavičky bylo blízko, ale nakonec do Hradce přeci jen nezamíří. „Nabídku jsem po férovém jednání se sportovním ředitelem Jirkou Sabouem s poděkováním odmítl, o mém budoucím angažmá se v těchto týdnech jedná,“ řekl deníku Sport zkušený trenér

Přesné důvody nejsou známé, ale zdá se, že trenér Lavička čeká na větší a možná i lukrativnější angažmá doma či v cizině. V trenérském CV má zajímavé štace, tudíž o zájemce jistě nouzi nemá.

Jedním z důvodů může být i fakt, že vedení Hradce mělo v plánu udržet stávající asistenty Stanislava Hejkala a Adriana Rolka. Lavička měl však dorazit se svým tradičním asistentem Zdeňkem Svobodou. To by znamenalo zátěž navíc pro rozpočet klubu, který je těsně před dokončením nákladného stadionu.

Nejžhavějším kandidátem je momentálně Jozef Weber. Jednání podle všeho probíhají, Exbudějovický lodivod však není jediným trenérem na radaru vedení Hradce. Hovoří se také o Martinu Hyském, trenér slávistické farmy ve Vlašimi, jemuž je prorokována velká trenérská budoucnost.

Trenér Koubek měl doporučit Jiřího Saňáka. Asistent trenéra Jílka v Olomouci však nebyl, jako už podruhé v této sezoně, uvolněn klubem. Už na podzim byl o Saňáka zájem v Pardubicích, ale šéf Sigmy Ladislav Minář ho k Perníkářům nepustil.

Na nového trenéra Votroků si tak ještě budeme muset nějakou dobu počkat. Jisté však je, že Koubek se už na lavičku ze zdravotních důvodů nevrátí. Po covidu se necítí fit. Mužstvo do konce sezony povede dosavadní asistent Stanislav Hejkal.

 

Jonathan Mensatoris, deník Sport
jonathan.mensatoris@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz