Pátek

29. září 2023

Nyní

12°

Zítra

16°

Svátek má

Výhrou vstříc záchraně! Hradec v azylu přivítá Budějovice

15. 4. 2023

page.Name
Nedělní odpoledne nabídne v mladoboleslavském azylu Lokotrans Areny souboj „domácích“ Votroků s Budějovicemi. Trenérské duo Nikl-Zápotočný nezažívá zrovna dvakrát povedené období. Z posledních pěti zápasů vyhráli jen dvakrát. Na cenná vítězství s Baníkem a Slavii se navázat nepovedlo, což Dynamo poslalo až na 13. místo tabulky F:L. Naopak Votroci v posledním zápase odvezli veledůležité tři body z Brna. Dokáže Hradec navázat na senzační výhru z moravské metropole?

Dynamo v této sezoně postrádá střelce. Nejvíce branek má zatím na kontě dvojice Havel-Čmelík, oba mají po třech brankách, což není příliš mnoho. Od odchodu Fortune Basseyho do Maďarska se Budějovicím zkrátka nedaří najít desetigólového útočníka. Škoda s Potočným nejsou v optimální formě a dvojice mladíků Adediran-Matoušek ještě potřebuje čas na etablování se v ligovém fotbale. Votroci mají Dynamo v čerstvé paměti. V téhle sezoně se s nimi utkají již potřetí. „Ano, dvakrát jsme se už potkali. Prohráli jsme s nimi v poháru, kde byly hodně promíchané sestavy. Budějovice v průběhu sezóny měnily trenéra, takže teď mají trochu jiné herní myšlení. Je to soupeř, který je ohrožený sestupem, takže se na zápas s námi hodně soustředí, protože mnoho utkání už nezbývá a jim body nepřibývají. Nemohou tedy nic vypustit.“ Pronesl na adresu Českých Budějovic asistent trenéra Hejkal pro web fchk.cz

Nejnebezpečnějším hráčem Budějovic je bezesporu zkušený Jakub Hora. Podsaditý středopolař je s bilancí 1+4 nejproduktivnějším hráčem týmu. Jde o jakýsi mozek hry Dynama. Hora taktéž vévodí i týmové statistice přihrávek do gólové šance, tudíž eliminovat právě jeho, bude pro zítřejší zápas naprosto klíčové. „Mají šikovné hráče jako je Jakub Hora. Je tam taky nebezpečný Hellebrand, takže si myslím, že rozhodně nemají špatný tým. V sezóně měnili trenéry, což je pro mužstvo vždycky nový impuls, kdy přijde nová krev a všichni hráči jsou najednou na stejné startovací čáře. Taková změna vždy přinese svěží vítr, který může tým zvednout, důkazem toho byla výhra se Slavií. Teď se jim ale výsledkově nepovedl zápas s Teplicemi, takže doufám, že neuspějí ani proti nám,“ dodal na adresu Budějovic střelec Daniel Vašulín.

Oplatí Votroci Dynamu vyřazení z MOL Cupu? Výkop je naplánován na 16:00.

 

Jonathan Mensatoris, fchk.cz / Petr Šatalík, Melánie Moníková
jonathan.mensatoris@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz