Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Boj o prvenství započal! Votroci doma hostí Liberec

20. 5. 2023

page.Name
Nedělní odpoledne přinese v mladoboleslavské Lokotrans Areně první zápas finále skupiny o umístění. Milionová prémie čeká na lepšího z dvojice Hradec-Liberec. Pro oba týmy půjde o poslední dva zápasy v sezoně. Oba týmy taktéž daly prostor několika klubovým odchovancům nasbírat první ligové minutky v kariéře. Dokáží si Votroci vypracovat lepší pozici do odvety, nebo bude úspěšnější výběr Luboše Kozla?

Votroky nečeká proti Slovanu nic lehkého. Proti týmu Luboše Kozla se jim dlouhodobě nedaří. „Za dva roky v lize jsme je neporazili. Tuhle šňůru chceme ukončit a prostřední skupinu vyhrát. Liberec na nás má specialistu Rondiće, ale my určitě přijdeme zase s něčím novým. Navíc nevíme, jestli Rondić nastoupí, soupeř má spoustu kvalitních útočníků a taky Christian Frýdek očividně zdědil geny po tátovi, je z něj kreativní záložník, stejně jako otec umí rozdělovat balóny. Pamatuji si ho ze Sparty, kde byl ještě subtilnější, ale zdá se mi, že už zesílil a je z něj velké překvapení ligy,“ konstatuje v klubovém preview trenér Stanislav Hejkal

Liberec se Hradci povedlo porazit naposledy v listopadu 2002, tehdy se při výhře 3:2 trefil i legendární klubový odchovanec Pavel Krmaš. Votrokům však bude vzdorovat silný tým plný ofenzivní kvality. Rondič, Tupta či Christian Frýdek tvoří kostru týmu trenéra Kozla. Rychlé kontry jsou největší zbraní Slovanu. „Liberec má dost hráčů na hostování, každý půlrok se to u nich hodně mění, jsou díky tomu i trochu nečitelní. My se na ně musíme o to lépe připravit a doufat, že to vyjde. V lize jsou týmy, se kterými se nám daří víc a pak jiné, se kterými je to horší. Teď je ale jasné, že už se není na co šetřit, musíme na ně vletět a tuhle sérii přerušit. Je to pro nás další velká výzva. „Rondićovi to proti nám jde, ale mají také Olatunjiho, což je nepříjemný útočník, rychlá křídla, Christian Frýdek kope skvělé standardky, jejich kluci vepředu jsou celkově hodně šikovní,“ dodal svůj pohled útočník Filip Kubala

Liberec v číslech


Po odchodu Van Burena převzal post nejlepšího týmového střelce Nigerijec Olatunji, který se šesti brankami kraluje klubové statistice v nastřílených gólech. Dirigentem hry Slovanu je Christian Frýdek. Sparťanský odchovanec nejen, že zapsal nejvíce asistencí (5), ale také vévodí statistice přihrávek do šance (31). K pěti asistencím přidal i čtyři branky a s devíti body je tak nejproduktivnějším hráčem týmu Luboše Kozla.


Defenzivě šéfuje Dominik Plechatý. Host ze Sparty zapsal nejvíce vyhraných obraných soubojů (199) a získaných míčů (219). V brance Slovanu se střídá duo Vliegen-Bačkovský. První jmenovaný nasbíral více nul, avšak poslední dva zápasy chytá host ze Sparty Bačkovský.

 

Jonathan Mensatoris, fchk.cz / Petr Šatalík
jonathan.mensatoris@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz