Pátek

29. září 2023

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Fotbalisty Hradec Králové povede od příští sezony Jozef Weber

10. 5. 2023

page.Name
Dvaapadesátiletý Jozef Weber se od 1. června stane novým koučem prvoligových hradeckých fotbalistů. Na lavičce nahradí Miroslava Koubka, který ze zdravotních důvodů chybí Východočechům ve zbytku aktuálního ročníku. Na lavičce tak bude Weber i v létě při historicky prvním zápase Votroků na novém stadionu. Stanislav Hejkal, který dokončuje jako hlavní kouč aktuální sezonu, by měl v klubu pokračovat jako Weberův asistent.

Dvaapadesátiletý Weber má v tuzemské nejvyšší soutěži téměř 200 odkoučovaných zápasů. Naposledy působil v Českých Budějovicích, kde ale vydržel jen 14 zápasů a v říjnu byl po čtyřech měsících odvolán. Hradec Králové pro něj bude v roli hlavního trenéra pátý prvoligový klub, v minulosti vedl ještě Bohemians 1905, Mladou Boleslav a dvakrát Karvinou.

O nástupci Miroslava Koubka se v Hradci spekulovalo několik posledních týdnů. Kromě Webera padaly jména jako Vítězslav Lavička, Martin Hyský, Daniel Šmejka nebo Michal Ščasný. „Chtěl jsem znovu zkušeného a pracovitého trenéra, který v tuto chvíli zapadne do našeho fungujícího soukolí, nebude dělat velké změny a naváže na práci, kterou tady odvedli předchozí dva trenéři. V klubu chceme i nadále držet stabilitu a pokračovat po cestě, po které jdeme,“ říká pro klubový web hradecký sportovní ředitel Jiří Sabou. 

Nabídku od vedení klubu dostal také dosavadní asistent Stanislav Hejkal, který kvůli zdravotním problémům Miroslava Koubka dojíždí aktuální sezonu jako dočasný hlavní trenér. Hejkal však pozici hlavního kouče odmítl s tím, že se lépe cítí ve funkci asistenta. Jako asistent by měl zůstat i pod Jozefem Weberem. 

Sportovní ředitel Jiří Sabou uvedl, že nového trenéra vybíral s cílem, aby stejně jako Koubek chtěl hrát náročný způsob hry. „Aby naše hra měla organizaci, nasazení a intenzitu, abychom byli znovu pro každého nepříjemným soupeřem. Tohle všechno v mých očích Jozef Weber splňuje. Zároveň je pro mne důležité, že stávající nosný realizační tým bude pokračovat ve stejném složení,“ pochvaluje si Sabou.

Závěrem skládá poklonu Miroslavu Koubkovi. „Odcházejícímu trenéru Koubkovi patří velký dík, za dva roky odvedl v Hradci skvělou práci. Splnil přesně to, co jsem si od jeho angažování představoval – pomohl nám s přechodem do první ligy a hráči pod jeho vedením udělali velký progres. Za mne je to po odborné stránce jeden z nejlepších trenérů, jaké jsem kdy poznal,“ loučí se s dosavadním trenérem Votroků Jiří Sabou.

Tomáš Kulhánek, fchk.cz
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: ČTK