Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Kapitán pokračuje! Jakub Rada si zahraje v černobílém dresu i v nové aréně

30. 5. 2023

page.Name
Kapitán Votroků Jakub Rada podepsal s Hradcem Králové novou roční smlouvu a v létě tak přivede hradecké fotbalisty do nové arény pod lízátky. Zkušený 36letý středopolař nastupuje v černobílém hradeckém dresu od zimy roku 2020. Votrokům nejprve pomohl k postupu do nejvyšší soutěže, ve Fortuna lize si pak během dvou sezon připsal v 62 zápasech 11 branek a dvě asistence. Po loňském odchodu Adama Vlkanovy se stal kapitánem a tým letos dovedl k osmému místu ve Fortuna lize.

Kapitán hradeckých Votroků Jakub Rada podepsal pod Bílou věží novou roční smlouvu. „Jsem moc rád za to, že můžu v Hradci pokračovat i v další sezóně. V první řadě chci poděkovat lidem z klubu za důvěru, smlouvu beru jako odměnu za práci, kterou se tu člověk snaží odvádět. Těším se na velký milník, kterým bude otevření nové arény, na niž se všichni fanoušci, my hráči i další lidé kolem fotbalu v Hradci těší. Jsem rád, že u toho budu moci být,“ řekl pro klubový web zkušený záložník. Rada se podle svých slov za tři a půl roku stal opravdovým Hradečákem. „Hodně mi záleží na tom, aby byl příští rok opět úspěšný. Věřím, že společně nastartujeme novou úspěšnou éru hradeckého fotbalu,“ dodal Jakub Rada.

Radost z prodloužení smlouvy s kapitánem týmu má také sportovní ředitel FC Hradec Králové Jiří Sabou, který připomněl, jak důležité služby Rada pro Hradec v posledních letech odvedl. „Kubův přínos pro mužstvo a kabinu je velký, proto ho chceme v týmu. Zaslouží si zahrát na novém stadionu, bez něj bychom třeba v první lize ani nebyli. Je správně nastavený, chce v Hradci být, což je pro nás důležité,“ uvedl Sabou. 

Sparťanský odchovanec Jakub Rada si nejvyšší soutěž dříve zahrál na Kladně, v Bohemians a v Mladé Boleslavi, se kterou také získal trofej z českého poháru. Úspěchy sbíral také na Slovensku. Se Slovanem Bratislava má mistrovský titul, se Spartakem Trnava slovenský pohár. V roce 2016 si připsal také dva starty v dresu české fotbalové reprezentace.

Sám Jakub Rada opakovaně hovořil o tom, jak vděčný je Hradci Králové za důvěru, kterou do něj Votroci v roce 2020 vložili. Po těžkém zranění kolena měl tehdy řadu černých myšlenek ohledně pokračování své profesionální kariéry. „Sportovní ředitel Jirka Sabou byl možná poslední člověk v republice, který mi věřil a dal mi příležitost. Za to Hradci vděčím nejvíce. Dovolím si tvrdit, že jsem tu jeho důvěru splatil,“ vzpomínal v prosinci Rada v pořadu Klubovna. V roce 2021 slavil Rada s týmem postup do Fortuna ligy. Během dvou let v nejvyšší soutěži pak byl nejen klíčovým tvůrcem, ale stal se i důležitým střelcem týmu. Za dvě sezony v lize si připsal úctyhodných 11 branek. 

Nejen individuální statistiky, ale zejména skvělé výsledky celého týmu nakonec Radu přesvědčivě, aby si svou profesionální práci v 36 letech ještě prodloužil. Už v prosinci v Klubovně láká o tom, že nový stadion je pro něj velkým domem. „Rád bych si na novém stadionu zahrál. Je to obrovská motivace pro nás pro všechny. Jsme domluveni, že po konci sezony si sedneme a vyhodnotíme si to. Ale hlavně si to musím vyhodnotit já sám, zdravotní stránka už je na hraně,“ řekl tehdy Rada. Nakonec k radosti fanoušků novou smlouvu podepsal av nové aréně si už brzy opravdu zahraje. 

Tomáš Kulhánek, fchk.cz
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc / fchk.cz