Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Na úvod nadstavby bez branek! FC Hradec Králové – FK Mladá Boleslav 0:0

7. 5. 2023

page.Name
Úvodní zápas semifinále skupiny o umístění mezi Mladou Boleslaví a Hradcem skončil bez branek. První poločas nabídl jen jednu obrovskou šanci, ve které Šimek po centru Matějovského těsně minul Vízkovu svatyni. V nastavení prvního poločasu sice Mašek skóroval, ale hlavní rozhodčí Volek branku pro offside neuznal. Úvodu druhého poločasu se nesl na aktivní vlně. V 55. minutě měl největší šanci Votroků v zápase na kopačce Matěj Koubek. Z bezprostřední blízkosti však zamířil o kousek vedle. Poté už hrozili jen domácí. Dvakrát se do dobré šance dostal střídající Kušej. Vízek však buď jeho střelu zneškodnil, nebo letěla mimo tři tyče. Boleslav utahovala šrouby a tlačila se do zakončení. Tlak týmu trenéra Hoftycha ještě zvýšil hostující Smrž, když se v 85. minutě po druhé žluté kartě poroučel do sprch. Utkání mohl rozhodnout v 87. minutě Marek Suchý. V dobré šanci však netrefil a úvodní semifinále skončilo bez branek. Odveta je na programu příští sobotu znovu v Lokotrans Areně.

Ospalý začátek a neuznaný gól v nastavení

Úvod prvního poločasu byl silně svázán taktikou. Nikdo nechtěl udělat chybu a pustit soupeře do vedení. Na první velkou šanci si museli diváci v Lokotrans Areně počkat až do 35. minuty. Matějovský načechral míč z rohového kopu na Šimka, který v dobré pozici hlavou těsně minul Vízkovu svatyni.

Mladoboleslavští se šancí mladého obránce trochu osmělili a vzápětí se dožadovali odpískání pokutového kopu. Ladra šel k zemi po souboji s Kodešem, ale hlavní rozhodčí Volek razantním gestem odmítl odpískání „desítky“ pro tým Pavla Hoftycha.

Hradec se pokoušel odpovědět střelou Kodeše z hranice vápna. Bývalý hráč Teplic však o kousek minul Mikulcovu bránu. V nastavení se domácí přeci jen dočkali branky. Maškův gól však kvůli offsidu neplatil.

 

Kušejovy šance a Votroci v desíti

Druhý poločas začal aktivněji než ten první. Oba týmy se hnaly do zakončení, avšak na první velkou šanci druhého dějství se čekalo až do 55. minuty. Trusovu dělovku vyrazil Mikulec jen do míst, kde se pohyboval Matěj Koubek, ale mladý útočník minul poloprázdnou branku.

Mladoboleslavští mohli gólově odpovědět v 65. minutě. Karafiát našel před bránou střelce Kušeje, ale ten na pozorného Vízka nevyzrál. Uběhlo deset minut a Kušej byl v další tutovce. Veterán Matějovský ho našel skvělou přihrávkou ve vápně, ale bývalý útočník Drážďan znovu v koncovce selhal.

O pár okamžiků později se domácí znovu dožadovali penalty. Pád Šimka však rozhodčí Volek penaltovým nevyhodnotil, což později potvrdil i VAR. Šimkův pád odstartoval povedenou pasáž domácích, ve které byli aktivnějším týmem a hrozili z náznaků šancí. Žádnou z pološancí se však domácím dotáhnout nepodařilo.

Pomyslný tlak Mladé Boleslavi ještě podtrhl vyloučením hostující Smrž, který se po dvou druhých žlutých kartách v rozmezí třech minut poroučel do sprch.

Poslední velkou šanci zápasu měl na kopačce Marek Suchý. Zkušený stoper se ocitl po rohovém kopu v dobré příležitosti, naneštěstí pro tým z města automobilů, minul Vízkovu svatyni.

 

FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 0:0

Mladá Boleslav: Mikulec - Donát, Suchý, Šimek - Suchomel (81. Mareček), Matějovský, Karafiát, Fulnek (81. Stránský) - Žitný (60. Kaulfus) - Ladra, Mašek (60. Kušej). Trenér: Hoftych.

Hradec Králové: Vízek - Klíma, Čech (82. Novotný), Smrž - Gabriel, Kodeš, Rada, Harazim (54. Leibl) - Kučera - Trusa, Koubek (69. Vašulín). Trenér: Hejkal.

 

Jonathan Mensatoris, ČTK
jonathan.mensatoris@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz