Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Nadstavba je tu! Porazí Votroci Mladou Boleslav?

6. 5. 2023

page.Name
Úvodní zápas semifinále prostřední skupiny je na programu již zítra od 15:00 v Mladé Boleslavi. Pro Votroky půjde o speciální utkání – své domácí zápasy totiž hrají právě v mladoboleslavském azylu. Poslední dva zápasy vyšel Hradec bodově naprázdno, zatímco Mladoboleslavští připsali dva body za dvě remízová utkání. Vyzraje trenér Hejkal na svého soka Pavla Hoftycha a vytvoří si tak lepší výsledek do odvety?

Očekává se několik změn v sestavě Votroků, jak již dříve avizoval trenér Hejkal. Vzhledem k rychlému Kušejovi na hrotu mladoboleslavského útoku by připadalo v úvahu nasazení mladého Vojtěcha Balouna do stoperské trojice. Pro rychlostně vybaveného mladíka však nehovoří fakt, že zatím nemá na kontě jediný start ve F:L. „Hráče určitě prostřídáme, dáme šanci těm, kteří si ji zaslouží. Boleslav je velice kvalitní soupeř, jednou jsme proti ní měli štěstí, když jejich brankáři vypadla střela Smrže a my tak vyhráli. Nyní se jejich hra odvíjí od toho, zda je na trávníku Matějovský. Pokud ano, tak hrají hodně kombinačně. Pokud ne, tak se uchylují spíš k dlouhým nákopům na rychlého Kušeje, se kterým si naše obrana bude muset poradit,“ předpokládá trenér Hejkal v preview pro klubový web.

Speciální utkání čeká Jakuba Klímu. V mladoboleslavském dresu připsal přes šest desítek ligových startů. „Osobně se na zápas s Boleslaví těším. Je pro mě velkou výzvou hrát proti týmu, ve kterém jsem byl od devíti let, toho zápasu se nemůžu dočkat. Musíme si dát pozor na tvořivost Marka Matějovského, který hru opravdu skvěle vidí. Je hrozně těžké jeho přihrávky předvídat, o to těžší je potom jejich zachytávání. Vasil Kušej má zase neskutečnou formu, jeho rychlost a dynamika jsou strašně nebezpečné pro celou naši defenzivu,“ analyzuje hru Mladé Boleslavi právě její odchovanec Jakub Klíma.

 

Doyen Matějovský či produktivní Ladra

Nejvytíženějším hráčem týmu z města automobilů je Tomáš Ladra, jemuž se povedlo nastoupit již do 30 zápasů. Pětadvacetiletý útočník je pravděpodobně největší ofenzivní hrozbou týmu trenéra Hoftycha. Autor sedmi branek v dosavadním ročníku F:L je nejen nelepším střelcem týmu, ale také vyslal 25x spoluhráče do šance, v čemž předčil i dirigenta hry Marka Matějovského.

Nejproduktivnějším hráčem je nestárnoucí Marek Matějovský s bilancí 2+9. Dirigent záložní řady Mladé Boleslavy je taktéž nejpilnějším sběratelem žlutých karet, v dosavadní sezoně se mu povedlo nasbírat již sedm žlutých napomenutí. Bývalý hráč Readingu či Sparty je stěžejní pro hru celého týmu, ať už nastupuje od začátku či jako střídající hráč.

 

Jonathan Mensatoris, fchk.cz / Petr Šatalík, Melánie Moníková
jonathan.mensatoris@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz