Pondělí

27. května 2024

Nyní

21°

Zítra

17°

Svátek má

Nová posila Votroků? S Hradcem už trénuje kapitán sparťanské rezervy

4. 1. 2023

page.Name
Do Hradce Králové míří dle informací deníku Sport kmenový hráč sparťanské rezervy Petr Pudhorocký. Jedenadvacetiletý kapitán béčka Sparty by měl přijít na trvalý přestup za necelých 750 tisíc. Součástí smlouvy by měla být i klauzule, že Votroci musí poslat Spartě dalších 750 tisíc, pokud Pudhorocký odehraje určitý počet zápasů. Budoucí posila Votroků podle Sportu v úterý v Hradci Králové už poprvé trénovala. Co mohou hradečtí fanoušci od Petra Pudhorockého čekat?

Petr Pudhorocký by se měl stát novou posilou hradeckých Votroků. Informoval o tom web isport.cz. Podle něj už Pudhorocký v úterý trénoval v Hradci Králové a přestup by měl být v nejbližší době oficiálně dotažen. V Hradci by se měl Pudhorocký potkat s bývalými spoluhráči ze Sparty Matějem Rynešem a Adamem Gabrielem.

Jedenadvacetiletý mládežnický reprezentant je jedním z pokladů sparťanské líhně talentů. Mezi jeho přednosti patří technika a rychlost s míčem. Mrštností a stylem hry připomíná Petra Ševčíka ze Slavie. V minulé sezoně ho trápila produktivita. Připsal si pouhý jeden gól v sedmadvaceti druholigových vystoupeních. Tento podzim byl však z jeho strany zcela jinou písničkou. Sám se trefil ve Fortuna Národní lize pětkrát a dvakrát svým spoluhráčům gól připravil.

Na Pudhorockého čeká v případě dotažení přestupu v kádru Hradce velká konkurence v záložní řadě. Veterán Jakub Rada, Jakub Kučera, Vojtěch Smrž, či ex-teplický Petr Kodeš. Sparťanský odchovanec by tak byl již pátou variantou na pozici ve středu pole. Ovšem pokud trenér Koubek zvolí rozestavení 3-5-2, naskýtá se pro Pudhorockého ideální pozice jakési desítky pod Kubalou s Vašulínem. Se dvěma defenzivními štíty za zády hrával většinou ve rezervním týmu Sparty, tudíž je mu tato pozice více než známá. Uvidíme, kam s ním případně počítá trenér Miroslav Koubek. Pokud k přestupu opravdu dojde, bude mít trenér Miroslav Koubek velmi zajímavou variantu do záložní řady, kterou v dosavadním kádru typologicky postrádá.

Jonathan Mensatoris 
redakce@salonkyhk.cz
Foto: sparta.cz