Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

14°

Svátek má

Hradec má rekord! Remízu reprezentantek s Bosnou sledovalo přes 7 tisíc lidí

1. 11. 2023

page.Name
Nový hradecký stadion si včera připsal svůj první rekord. Nikdy v české historii totiž nevidělo tolik diváků mezinárodní zápas ženské reprezentace. Na Malšovický stadion si našlo cestu skvělých 7488 fanoušků, což je více než tři čtvrtiny kapacity arény. A oba reprezentační celky rekordní návštěvu potěšily zajímavým a útočným fotbalem. Výsledek 2:2 po gólech Dubcové a Černé byl spravedlivý pro obě strany. Malšovický stadion se už může těšit na další reprezentační duel, 20. listopadu přijedou na soutok Labe s Orlicí mužská jednadvacítka.

Spousta gólů, skvělý fotbal, a především famózní atmosféra. Tak by se dal popsat včerejší duel českých reprezentantek s Bosňankami na novém Malšovickém stadionu. Hradec hostil utkání ženské repre vůbec poprvé a dalo by se téměř s jistotou říct, že rozhodně ne naposledy. Návštěva na včerejším utkání zlomila rekord divácké účasti na zápase ženského reprezentačního A-týmu.

Zajímavou remízu 2:2 vidělo skvělých 7488 diváků. To je například o tisíc víc, než přišlo na víkendový zápas proti Teplicím. Popularita ženského fotbalu roste každým dnem a skloubení s moderním novým stadionem pod lízátky přineslo své ovoce. Co by za takovou návštěvu dali v Jablonci nebo v Teplicích.

„Můžu slíbit, že na hřišti necháme úplně všechno,“ řekla na tiskové konferenci dva týdny před utkáním obránkyně národního týmu Aneta Dědinová. A tak se i stalo. Češky proti houževnatým Bosňankám nevypustily jediný souboj, do zápasu daly opravdu vše. I když výsledek není úplně tím, co tým Karla Rady potřeboval, je toto důležitý milník pro ženský fotbal v Česku.

Dvougólová Nikoličová nakonec pro Bosňanky vystřelila veledůležitou remízu, která může pro balkánský celek znamenat postup do skupiny A, ze které vede papírově lehčí cesta na EURO 2025. Český tým tak teď musí doufat v klopýtnutí jejich včerejších soupeřek.

První gól v reprezentaci si připsala záložnice Slavie Praha Franny Černá. „Bylo nádherné dát gól před tolika lidmi, navíc byl můj první v reprezentaci. Doufala jsem, že nás druhé vyrovnání nakopne a trefíme se ještě jednou,“ líčila v televizním rozhovoru 26letá středopolařka. Češky odehrají příští zápas B skupiny Ligy národů 1. prosince v Bělorusku, svou pouť tímto ročníkem zakončí tým Karla Rady o čtyři dny později doma proti Slovinsku.

 

Matěj Holaň, fchk.cz
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz