Neděle

3. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-6°

Svátek má

Votroci míří na Slovácko! Zlomí v Uherském Hradišti nepříznivou bilanci?

3. 11. 2023

page.Name
Hradečtí fotbalisté odehrají zítra od 15 hodin zápas 14. kola Fortuna ligy v Uherském Hradišti proti Slovácku. Votroci si po nepříliš dobrých výsledcích z posledních týdnů spravili v minulém kole chuť doma proti Teplicím, které porazili 1:0. Proti týmu Martina Svědíka se jim však dlouhodobě nedaří. Od návratu do ligy ještě Slovácko neporazili, navíc je Jihomoravané loni vyřadili v semifinále MOL Cupu. Podaří se svěřencům Václava Kotala nepříznivou sérii zlomit, nebo si Slovácko připíše další skalp černobílých?

Votroci zamíří po zvládnutém domácím zápase s Teplicemi na Moravu. „Šlo o významné vítězství, zvlášť v kontextu s dalšími výsledky v lize. Tabulka se nesmírně vyrovnává, takže posun z jedenácti bodů na čtrnáct byl pro nás velice důležitý. Myslím si, že utkání bylo i poměrně pohledné, ačkoliv to byl především tuhý boj,“ řekl o zítřejším zápase asistent trenéra Votroků Stanislav Hejkal.

V rámci 14. kola Fortuna ligy je bude hostit Slovácko, tým, který v posledních letech okupuje přední příčky tabulky. Pro svěřence Martina Svědíka mluví i vzájemná bilance z posledních let. Jihomoravský mančaft z posledních šesti zápasů s Hradcem ani jednou neprohrál a body ztratil pouze jednou. „Za tu dobu, co jsme zpátky v lize, jsme se Slováckem ještě nevyhráli, prohráli jsme s ním také v semifinále poháru. Máme tedy co napravovat, rádi bychom tuto bilanci zlomili,“ připomněl Hejkal. Hradečtí před sebou budou mít velmi těžký úkol, pokud budou chtít zlomit nepříznivou bilanci s klubem z Uherského Hradiště.

Letos ovšem Slovácko nemá tak silný vstup do sezóny jako v minulých letech. Před začátkem 14. kola jsou na sedmém místě, až za Baníkem nebo Boleslaví. Prostřední skupina, kde se Jihomoravané v současné době nachází, rozhodně po úspěších z minulých sezón nemůže být cílem. K posunu v tabulce by jim mohla pomoci i bídná venkovní bilance Hradce, který na hřištích soupeře uhrál pouhé dva body ze sedmi zápasů.

Votroky trápí především ofenzíva. Od srpnového duelu doma se Zlínem se Východočechům nepodařilo dát více než dva góly v lize ani jednou. Po změně na trenérské lavici se sice výkony ustálily, nicméně trápení před soupeřovou brankou nebere konce. Hradečtí nutně potřebují, aby se střelecky probral tahoun týmu z minulé sezóny Daniel Vašulín. Útočník Hradce, který minulý týden dostal od fanklubu cenu pro nejužitečnějšího hráče loňské sezóny, se naposledy v lize trefil v úvodním utkání na zrekonstruovaném Malšovickém stadionu.

Úlohu prvního gólu pro hradecké fotbalisty zdůraznil i Lukáš Čmelík, autor jediného zářezu ze zápasu s Teplicemi. „Skoro v každém utkání je úloha prvního gólu neskutečně důležitá. Proti soupeřům jako je Slovácko se zápasy otáčí hrozně těžko. Musíme hrát důrazně, stejně jako s Teplicemi, abychom jim jejich hru co nejvíce znepříjemnili,“ zakončil záložník Votroků.

 

Matěj Holaň, fchk.cz
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: Michal Fanta