Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Nabídka z Dánska! Přestup Gabriela z Hradce do Midtjyllandu je blízko

22. 8. 2023

page.Name
Krajní obránce Adam Gabriel, který kádr Votroků posílil minulé léto přestupem ze Sparty, dostal nabídku od dánského Midtjyllandu. Jednání se skandinávským klubem jsou již v pokročilé fázi, v těchto chvílích by měl nadějný bek odlétat na zdravotní prohlídku. Pokud bude transfer uzavřen, mělo by se tak stát skrze Spartu, ta má totiž na Gabriela předkupní právo.

Dánský klub za služby Adama Gabriela nabídl kolem 20 miliónů korun. Na východ Čech se ale pravděpodobně celá částka nedostane, především díky předkupnímu právu, které si na mladého obránce sjednala v rámci loňského přestupu. Hradec by měl obdržet 2 milióny korun a také procenta z přestupu. Celkový obnos peněz, které přitečou do kasy východočeského klubu, se tak bude měnit.

 

Gabrielovi se v této sezóně začalo v dresu Votroků nebývale dařit. Na pravém kraji obrany předváděl skvělé výkony, byl produktivní i směrem dopředu. V pěti zápasech zapsal gól a dvě asistence, což jsou na obránce velmi dobrá čísla. Možná i pro to si ho vyhlídl dánský klub s pohárovými ambicemi. Ke kvalifikaci do Evropské konferenční ligy potřebují Seveřané zvládnout dvojzápas s Legií Varšava. Gabriel by si tak mohl už letos zahrát evropské poháry.

 

 

Matěj Holaň
redakce@salonkyhk.cz
Foto: Michal Fanta