Neděle

26. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Po senzaci v Plzni o čtvrtfinále poháru! Hradec zajíždí do Českých Budějovic

1. 2. 2023

page.Name
Po snovém vstupu do jarní části Fortuna ligy čeká Votroky další výzva. Na Střeleckém ostrově vyzvou od 15 hodin tamní Dynamo České Budějovice vedené novou trenérskou dvojicí - Tomášem Zápotočným a Martinem Niklem. Vítěz středečního zápasu se může ve čtvrtfinále těšit na souboj se Zbrojovkou Brno.

Úspěšnější z této dvojice si zajistí čtvrtfinálový zápas proti Zbrojovce Brno. Jihočeši zajímavě posílili v zimní přestávce. Do útoku přivedli Nigerijce Adedirana z Dukly, zatímco záložní řadu posílil bývalý mládežnický reprezentant Marcel Čermák z Příbrami. V útočné fáze se může tým opřít na zkušenostmi ošlehané hráče. Třicátníci Potočný s Horou, doplňovaní Tomášem Zajícem, znamenají postrach pro nejeden ligový tým. Uvidíme, zdali Votroci dokáží navázat na povedený výkon z Doosan Areny.

Osmifinále poháru měli Východočeši sehrát na půdě Dynama již na konci podzimu. Prvotní termín 19. listopadu však padl, když se na Střelecký ostrov snesla silná sněhová pokrývka. Po následné dohodě obou černobílých klubů byla novým datem utkání určena středa 1. února.

Příznivci Votroků mohou vstupenky na duel s Českými Budějovicemi pořídit v den utkání na pokladně u hostujících sektorů. Těmi jsou sektory A a B, které jsou situovány na severním konci východní tribuny Fotbalového stadionu Střelecký ostrov.

Dynamo vstoupilo do jarní části porážkou na Slovácku

České Budějovice se na začátku jarní části FORTUNA:LIGY poprvé představily pod novými trenéry. Těmi jsou Marek Nikl a Tomáš Zápotočný. V 17. kole nejvyšší tuzemské soutěže Dynamo cestovalo do Uherského Hradiště. Silnému celku Slovácka zde podlehlo těsně 0:1, jeho lodivodi tak svou premiéru v bodový zisk přetavit nedokázali.

Jihočeši zatím v MOL Cupu odehráli dva zápasy. Na půdě divizního Chomutova zvítězili přesvědčivým rozdílem 5:0. Druhé střetnutí v poháru je čekalo v domácím prostředí na Střeleckém ostrově, kde přemohli zástupce F:NL – Vlašim 3:1.

První ligové utkání sehráli Votroci s Dynamem na konci října. V Českých Budějovicích zvítězili 3:0, když všechny branky nasázeli ve druhém poločase. Hlavní postavou zápasu se stal Filip Kubala, jenž dva góly vstřelil sám a na další nahrál.

Jonathan Mensatoris, Petr Šatalík/fchk.cz
jonathan.mensatoris@salonkyhk.cz
Foto: FCHK/ Luboš Lorinc