Pátek

9. června 2023

Nyní

21°

Zítra

21°

Svátek má

Votroci hostí Mladou Boleslav na jejím stadionu. Vrátí se na vítěznou vlnu?

17. 2. 2023

page.Name
V sobotu v 15 hodin vypukne souboj šestého Hradce Králové a desáté Mladé Boleslavi. Paradoxní je, že ačkoliv se bude zápas odehrávat v Mladé Boleslavi, domácím týmem zde budou hradečtí Votroci. Dokáže trenér Miroslav Koubek vyzrát na Pavla Hoftycha a přiblížit tak Hradci Králové účast v elitní skupině o titul?

Votroky čeká krapet kuriozní zápas. Utkají se jako domácí tým na stadionu svého soupeře. Tento zvláštní moment okomentoval asistent trenéra Hejkal pro web fchk.cz: „Když hrajete na „domácí“ půdě v Boleslavi s Boleslaví, tak určitě nejde o domácí prostředí, to je každému fanouškovi hned jasné. Je to pro nás určitě kuriózní, ale loni jsme tohoto soupeře na jeho stadionu porazili, od toho se můžeme odrazit také nyní“.

Boleslav disponuje zajímavě poskládaným kádrem. Nechybí zkušené opory ošlehané mezinárodními zápasy jako Marek Suchý, Jiří Skalák, Marek Matějovský nebo Milan Škoda. Tým ale spoléhá i na zajímavé mladší fotbalisty. Za zmínku stojí ofenzivní trio Tomáš Ladra, Vasil Kušej a Patrik Žitný nebo nový host ze Slavie Michal Tomič. Do 11 ligových zápasů pak v dresu Boleslavi letos nastoupil bývalý hráč Votroků Denis Donát.

Trenér Hoftych klade důraz na ofenzivní pojetí hry a výstavbu útočných akcí již od stoperů. „Boleslav má určitě zkušené, technicky vyspělé, přitom rychlé mužstvo. Zkušenosti mu dodává řada hráčů – Matějovský, Škoda, Suchý, Ladra. Skvělou kopací techniku má Žitný, další hráči tomu dodávají dynamiku. Je to v podstatě dobrý mix. Uvidíme, jak zareagují na nečekanou porážku s Pardubicemi. Věřím, že zápas s Boleslaví zvládneme,“ dodal asistent trenéra Stanislav Hejkal.

Mladá Boleslav z pohledu čísel

Nejvytíženějším hráčem týmu z města automobilů je Ondřej Karafiát, který vynechal jen jeden zápas kvůli karetnímu trestu. Sekunduje mu Tomáš Ladra. Pětadvacetiletý útočník je pravděpodobně největší ofenzivní hrozbou týmu trenéra Hoftycha. Autor pěti branek v dosavadním ročníku F:L je nejen nelepším střelcem týmu, ale také vyslal 18x spoluhráče do šance, v čemž nemá taktéž v týmu konkurenci.

Nejproduktivnějším hráčem je nestárnoucí Marek Matějovský s bilancí 2+5. Dirigent záložní řady Mladé Boleslavy je taktéž nejpilnějším sběratelem žlutých karet, v dosavadní sezoně se mu povedlo nasbírat již šest žlutých napomenutí. Mladoboleslavský veterán je také nejlepším asistentem týmu, v dosavadní sezoně připravil pět gólových radostí.

 

Jonathan Mensatoris, fchk.cz/Melánie Moníková, Petr Šatalík
jonathan.mensatoris@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz