Úterý

6. června 2023

Nyní

19°

Zítra

19°

Svátek má

Votroci ve šlágru kola! Hradec se představí v Ostravě

25. 2. 2023

page.Name
Nedělní podvečer přinese v rámci 21. kola F:L třaskavý souboj. Na hřiště fotbalového hegemona Moravskoslezského kraje dorazí Hradec. Oba týmy dělí pouhé tři body v tabulce, tudíž o motivaci mají oba týmy postaráno. Výkop utkání je naplánován na 18:00. Zůstanou body v Ostravě, nebo si výběr trenéra Koubka dokáže uloupit veledůležité body do tabulky?

Nastoupí Almási?

Nad startem slovenského snajpra visí otazníky. Střelce pěti podzimních gólů v této sezoně stále trápí zranění, ovšem objevují se náznaky, že by útočník se zkušenostmi z Ruské ligy mohl proti Votrokům alespoň na část zápasu nastoupit. „Proslýchá se, že by mohl odehrát část zápasu. Zda nastoupí od začátku, nebo bude dostřídán, to se teprve uvidí a není to zase tak důležité. Nicméně počítáme s tím, že se na hřišti objeví. Loni jsme se s ním už setkali, takže jeho fotbalové devízy známe. Hráče na ně připravíme a budeme věřit, že se proti nám prosadit nedokáže,“ pronesl na adresu Ladislava Almásiho pro web fchk.cz trenér Hejkal

Povede cesta přes standardní situace?

Oba týmy v posledních zápasech trápí obranné standardní situace. Zatímco Baník obdržel v dosavadní sezoně 10 branek ze standardních situací, Votroci ještě o jednu více. Oba týmy patří spíše k vyššímu průměru v lize, tudíž šance, že nedělní klání rozhodne právě standardka, je velká. Lischka, Almási, či Frydrych, obrovská síla ve vzduchu v podaní ostravských. „Jsem přesvědčený, že na poslední dvě porážky zareagujeme ještě odhodlanějším výkonem. Bude to velký boj. Hradec se tak i prezentuje, je to velice soubojové mužstvo, ale věříme, že je přetlačíme a že vyhrajeme. Fanouškům máme co vracet, věřím, že se to projeví ještě větším nasazením, zanícením a touhou po vítězství.“ řekl pro web fcb.cz hlavní trenér Pavel Hapal

Chachaři v číslech

Nejvíce branek zatím vstřelila dvojice Almási-Klíma. Oba připsali shodně pět branek. Jiří Klíma navrch nastřádal ještě dvě gólové přihrávky, což ho řadí mezi nejproduktivnější hráče celého týmu. Tím nejproduktivnějším mužem Hapalovy skvadry je Nemanja Kuzmanovič. Srbský špílmachr je s bilancí 3+7 mezi tím nejproduktivnějším, co v této sezoně v lize máme.

Nejvíce zápasů má na svém kontě zkušený matador Jan Laštůvka. Neotřesitelná jednička Chacharů nastoupila zatím do 20 zápasů. Nejpilnějším sběratelem žlutých napomenutí je opora jedenadvacítky Filip Kaloč. V této sezoně se mu povedlo nasbírat již sedm žlutých karet.

 

Jonathan Mensatoris, fchk.cz / Petr Šatalík, fcb.cz
jonathan.mensatoris@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz